Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gravidita chameleona jemenského

Zdravím
chci se zeptat ohledně mé samice ch.j.Mám pro ni připravený takový kbelík s vlhým rašeliníkem (vrstva cca 25cm).Před třemi týdny jsem zpzoroval březost a od té doby ani jednou nehrabala ,ale je tlustší a tlustší.Je vše v pořádku a jestli je problém .za odpověď dík

Já mám taky dotaz ohledně té inkubace..Měl jsem je dané už v inkubátoru, teplota mezi 26-29°C, vlhkost 80% téměř konstantní, vyhříváno akvarijním topítkem...vejce byla ve vlhkém vermikulitu...Vše vypadalo pořád krásně...ASi po 14 dnech mi to nedalo a řekl jsem si že se na jedno vejce podívám, vzal jsem ho z vermikulitu a ejhle...Ze spodní strany bylo totálně promáčklé....bohužel jsem takto bral jedno po druhém a všechny byly stejné:-/, nevíte čím by to mohlo být?je možné že sameček není ještě schopen být plodný?je mu cca 8 měsíců...jinak nevím čím by to mohlo být.Díky

To ti nikdo nepoví, resp. poví, ale každej jinak. Je to hodně individuální, různé linie jemeňáků jsou různě velké a taky záleží na podmínkách během těch osmi měsíců. Spíš to chtělo ji připustit až větší (starší), tak kolem roku. Tak hlavně, aby všechno vykladla.

Gravidní zbarvení má kvůli tomu aby naznačila samci,že je nedostupná.Po snůšce je hodně zesláblá a musí nabrat sílu.Pokud na sebe vidí tak ho může mít třeba měsíc. 20 vajec je fakt dost málo,ale pokud ti začne normálně žrát tak by měla mít všechno venku. Inkubační teplotu doporučuji 25°- 27°C. Při 30°C je větší mortalita a mláďata nejsou tak odolná.