Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba terárka pro legího

Zdravím všechny teraristy,:beer: jsem dnes nově zaregistrovaný, ale pro informace na tuto stránku chodím už dlouho.
Chci stavět nové (větší) terárko pro legího a potřeboval bych pár vašich rad a fotek, které by mi dodaly jistou inspiraci.
www.leguanzeleny.cz mám pročteno několikrát ikdyž si vždy zapamatuji jen část.Ovšem ikdyž je to velice na informace bohatá adresa, některé informace bych potřeboval znát podrobněji např: stavbu toho terária.
Děkuji za Vaše nápady a doufám, že se s Vámi všemi zblížím a přijmete mne do klubu;-)

Já mám jedno terko z dřevotřísky a jedno z lamina.Zatím laminové je v provozu tři roky a drží.Dřevotřískové rok a už je znát na stěnách škrábance,lino budu měnit za dlažbu, je dotrhané v rozích a nezaškodilo by asi i obložit stěny nějakým umělým kamenem.Co se týče přímé stavby,nemůžu sloužit,protože obě terka(skříně)jsem si nechala vyrobit u truhláře na míru, já mám prsty jen ve vybavení.

Jde to i bez toho, nikdy mi nic neprasklo, je třeba použít tenčí a ostré samozařezávací vruty. OBS desky jsou udělány tak, že nepraskají (nejsou z jednoho kusu, kde by hrozilo praskání po létech, ale jsou slepeny a lisovány z mnoha kousků a pryskyřic). Předvrtávání je poměrně pakárna, samozařezávákem a aku šroubovákem (nebo raději vrtačka se šroubovacím křížovým nástavcem) to jde svižně a bez problémů.:-)