Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zimovani zelv

dobry vecer,chtela jsem se jenom zeptat jestli muzu zelvy zimovat v takovem tom 200l plastovem sudu.na dno bych dala hobliny s hrabankou tak 50cm a na to zelvy,ktere bych zakryla bud senem nebo hrabankou z lesa.myslite ze by to takto slo?musi tam byt naky vetrani?nebo dejte tip diky

Pokud je budete zimovat v sudu třeba na balkóně, riskujete, že se vám prohrabou ke dnu nebo ke kraji a zmrznou, plastový sud moc neizoluje. Pokud ve sklepě, tak klidně, ale ta velikost je nepraktická, jak na manipulaci, tak pro náročnost na množství substrátu a navíc ztíží případnou kontrolu.

ten sud volim z toho duvodu,ze v te mistnosti mame mysi,tak kvuli bezbecnosti me nic jineho takto nenapodlo,je to jinak nevytapena mistnost v prizemi rodineho domu.sklep prave bohuzel nemame.na dno bych dala treba pul metru hoblin tak abych na zelvy pri kontrole dosahla.mam ten sud uplne uzavrit nebo prikryt jemnym pletivem ,ktere mysi neznici?me jde jenom ty mysi,jinak bych je klidne dala do malich plastovych bedynek ale to mam strach ze by je zezrali,v te mistnosti jsem zimovala i kaktusy ale ty mysi uplne vyhlodali-to jen na okraj.

No bývá to něco málo pod 10, ale ne výrazně (záleží i na tom, jak je lednice narvaná, jak často se do ní leze atd). Každopádně to želva v pohodě zvládá, za celou dobu se nám stalo jen jednou, že se probudila dřív, asi už po dvou měsících (zase je výhoda, že to poznáte a můžete zasáhnout - samozřejmé, když občas hrábne, tak jí hned nevyndavejte). Jinak nehrabe a chrní od půlky listopadu asi tak do začátku března.