Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno L. getula nigrita – společný chov

Tak jsem konečně dostal nabídku na tento nádherný poddruh getuly. Původně jsem plánoval jen 1.1 s tím, že bych je choval odděleně, teď bych rád spíše 1.2, jenže nastává tu problém, tj. další terárko(místo pro něj). Proto uvažuji zase jen o 2 teráriích (pro 1.0 a 0.2).
Terárko pro juv. 0.2 by bylo 60x30x40cm, krmení by probíhalo odděleně mimo terárium.
Je zde nějaké reálně riziko že by se stejně velké dobře krmené korálovky sežraly? Nebo myslíte, že by to mělo být OK? Co jsem tak pročítal články, tak se prý většinou kanibalita korálovek nadnáší, a že se tak většinou neděje, ale názory se různí. Tak prosím poraďte :-)

Mám osobní zkušenost u L.g.californiae.Zkoušel jsem jim křepelčí vajíčka dávat a brali bez problémů.Byla to docela psina,když na ně útočili a vajíčka se kutálela.Pak kolem nich udělali smyčku a opřeli si je o Tělo,pak už vajíčka do sebe natlačili.Ovšem u mě se jednalo o krmení dospělých hadů.Mláďata nevím,ale asi křepelčí do sebe nedostanou.Zkusil bych vajíčka andulek,korel nebo některých menších ptáků.:-)