Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vajíčko od želvy čtyřprsté

Dobry den,
do dnesniho rana nam nase zelva ctyrprsta snesla vajicko, sikulka. Ale co s nim?? Je nejaka sance, ze je oplodnene (ma v terarku samce zelenaveho)? Pokud ano, mame sanci ho "vychovat", kdyz nemame inkubator? Moc dekuji za odpoved
Změna předmětu, původně: anajj (krokodýl)

Je nejaka sance, ze je oplodnene (ma v terarku samce zelenaveho)?

Je to možné, hybridizace hermanni x horsfieldi vzácně možná je (samozřejmě v umělých podmínkách, v přírodě se nepotkají.

Pokud ano, mame sanci ho "vychovat", kdyz nemame inkubator?

Ano, není to taková věda, stačí zajistit teploty mezi 25-32 st. C a dostatečnou vzdušnou vlhkost (ale pozor vajíčko nesmí být v mokru nebo hodně vlhkém substrátu). V podstatě stačí nějaká plastovka na dno vodu, nad vodu nějaký rošt (plastová mřížka apod.) a na něj vajíčko. To vše uložit na místo s vhodnou teplotou. Hrozí ale kapání kondenzované vody na vajíčko, je to možno řešit -
1. savou látkou nebo papírovým ručníkem pod víčkem krabičky
2. zdrojem tepla zhora (např. topný kablík na víčku nebo slabá žárovka nad víčkem (zároveň tak lze zvýšit teplotu v inkubační nádobce na optimálních 29-30 st.)
3. zahrabáním celého vajíčka do vrstvy substrátu (vermiculit, zemina aj.), což ovšem znesnadňuje kontrolu.