Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepidlo na plast

Zdravíčko ..Mám malej technickej dotaz ohledně lepidla na plastové boxy ..Jde mi o to,že když jsem vyřízl do víka otvor,tak jsem přes to položil klasickou sítovinu a na to jsem nalepil kousky plastu z téhož boxu (takové pásky,aby to drželo),napřed jsem to zkoušel silikonem,lepidlem na tvrdý plast .. povrch jsem "zdrsněl" šmirglem,odmastil utřel do sucha,ale pořád mi to tam nechce držet ...:-/Stačí když se o to člověk trochu opře a hned se to jako by sloupne ...Neznáte nějaké spec. lepidlo nebo nemáte na to nějaký fígl ?! JInak boxy mám ty klasické,čiré z Ikei ..Předem díky

pokud se nejedná o plasty na bazi plexiskla které jdou rozpouštět v chloroformu,trichloru a ještě v nějakejch,rozpouštědlech tak jediný co funguje je tavný silikon ,žádný jiný lepidlo na to nechytá,protože o těchto materialech se říká že jsou samomazné/uvolnují ze sebe něco ani pořádně nevím co/ ale nic na ně nechytá.při práci byse plochy spíš neměli zdrsnovat ,silikony vyžadují hladké plochy pouze pořádně odmastit.pletivo je taky rozdílné-jsou pletené -které nedží okýnko-perlinka a některé muší a potom sice plasty ale s pevným okem které se nedeformuje/nezvětšuje/ při tlaku do oka,sám osobně používám skloplast-skleněná mřížka zatavená do plastu- nejde zvetšit oko,drátěné muší pletivo velice rádo rezavi ikdyž bylo ošetřeno nějakou barvou,nebo pozink 2,5x2,5 mm velikost otvoru ve feroně cca 75 kč metr2,u tohoto pletiva musí být zalepeny konce lepidlem aby nerezlo/nesmí se taky někde zlomit jinak popraská pozink a rezaví.ještě něco?jestli seš z brniska tak konzultace na burze

zdar:-D no já vám nevím,ale přesto:-D:-D.Na plasty velice dobře fungují.
1.)polyurenat lepidlo
1.a)stavební silikon (drží lepší jak čert:-p)
1.b)toluen-pozor dnes jen na objednávku.Jde o lakařský toulen,normálka se tam rozpustí nastříháne destičky plastu,ty se rozmočí a už se lepí.
2.sítě,mřížky všeho druhu.
2.a)věškeré mřížky typu "muší pletivo" i které mají obranu proti UV jsou k ničemu,pokud nejsou použity na houseník.
2b.dnes jíž opravdu naposled.zde je opravdu velký výběr.
http://www.perfolinea.cz/index.php?lang=cz&page=de pl_vzory&vzor=rv.takže tak8-)8-)

Já jsem tenhle problém u boxů vyřešil šalamounsky, byť to dalo víc práce. Když to nešlo přilepit, rozhodl jsem se nelepit - tenkým vrtákem nadělat díry po obvodu větračky a nerezovou mřížku prachsprostě vázacím drátem přidrátovat. Když člověk dotahuje jak má, neprolezou ani mláďata (odzkoušeno):-)

No, Jirko, já si nejsem tak docela jist, jestli zrovna nýtovací kleště jsou tím nejideálnějším řešením... Ona ta hlavička nýtu se totiž musí o něco opřít, dotažení je jak píšeš opravdu festovní, takže u většiny plastů to moc nefunguje - nýtovaný plast většinou buď praskne, nebo se hlavička nýtu promáčkne skrz. Řešením by snad bylo, navléknout na nýt kovovou podložku, která tlak při stahování nýtu rozloží na větší plochu, případně úplně olemovat mřížku nějakým plechovým páskem a nýtovat přes něj.