Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční - cryptosporidie

Dobrý den, mám dotaz ohledně výše zmiňovaného onemocnění.
Na internetu jsem našel, že gekončíci naň trpí často ale není mi jasná specifikace "často".
Dcera dostala od dědečka párek gekončíků. Terárko máme zařízené snad OK.
Ještě bychom asi dokoupily nějakou samičku.
Dá se nějak specifikovat "nebezpečí" že jsou gekončíci nakažení?
Má smysl dávat preventivně vyšetřit trus?
Jaké by byly příznaky nemoci které může poznat i laik?
Díky za rady.

Je reálné dostat nějakou záruku na případné nemoci (např. cryptosporidie) po koupi gekončíka od chovatele? Na teraporadně jsem se dočetl, že se jedná o záruční lhůtu 6 týdnů, ale to by mi musel prodejce vystavit prodejní doklad apod., což asi nikdo nedělá. Jak se bráníte Vy, (respektive chráníte) v těchto případech?

Jak se bráníte Vy, (respektive chráníte) v těchto případech?

Je to jak píšeš - musel by být doklad o koupi a pak se ještě dost špatně prokazuje, že se to do skupiny dostalo od toho konkrétního zvířete. Musela by být karanténa + nechat vyšetřit trus a na základě pozitivního nálezu reklamovat.

Jinak mě před cca 5 lety právě unáhlená koupě padla moje první chovná skupina. Zvířata během jednoho měsíce razantně zhubla, vůbec nežrala, objevily se i skvrny na břiše...bylo to poměrně rychlé:-/

Takze na zviratech nemusi byt tolik znat a muze se to projevit az po nejakem vystresovani

Jani, co ty na to?

obcas se takove zvire opravdu vyskytne. Nemusi se to u nej dokonce vubec projevit, problem je, ze ac zvire samotne je v poradku, funguje jako rozsevac cyst na ostatni, citlivejsi zvirata, kterych je naprosta vetsina. Nasledky techto infekci jsou pak casto fatalni pro cely chov.

Zdravim muj gekončík asi dostal CRYPTOSPORIDIE prosim o radu jak se toho muže zbaviit ?? vubec nevim co snim mam dělat byl vyschli uplně totalně ale pak sem ho začal krmit celkem přibral na vaze a najdenou začal zase zvracet cvrčky nevim co stim poradte diky