Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bothrops

Chova tu niekto Bothrops venezuelensis, pripadne ine druhy pravych krovinarov? Podelte sa o svoje skusenosti s chovom pripadne odchovom. Diky.
Změna kategorie, původně: Hadi (carlos)

ahoj,ja by som ich jednoznačne rozdelil.Samica može byt priebojnejšia a samcovi všetko trochu trvá.Aj T.purpureomaculatus NZ 09 som mal spolu a žrala len samica.Po rozdelení mi našupu začal žrat aj samec a teraz ide jak blázen.
Skus ich teda rozdelit /samca do nejakej plast.krabice s úkrytom/ a nechaj tam na noc živé holíča/jak je velký-možno by bolo vhodné predhodit aj maličkú skákavku,alebo aspon osrsteného medveda.Alebo narež holíča za hlavou.
To je asi tak všetko čo ma napadá.Ak je zdravý tak dám ruku do ohna,že ten Bothrops sa chytí.
PS:potom napíš jak to dopadlo

No skusim ich rozdelit. Aj ked sa mi nezda ze by samica kradla potravu, lebo holicata vydrzali v terku celu noc, samica zozrala len tolko kolko zvladla (2). Samec o ne nejavi zaujem, ale to ani o zaby a gekony. Je velmi maly, ako velka dazdovka, cca 20 cm. Ide o druh B. venezuelensis.Zatial som mu skusal ponuknut holica, mastomys, drapatku, skokana, gekona a nic.

Tak ono nejde ani tak o to, ze by mu to samice kradla, ale kdyz bude mit klid, tak si treba veme spis, za zkousku nic nedas. Tak holata zkouset zatim nema cenu, ty podle me neveme. Zkus ho nechat jeste vyhladovet a nabizej mu gekonky, jesterky a zabky, kdyztak zkus i gekoni, jesterci ocasek. Zral uz nekdy? Asi spis ne, ze? No stale to zkousej, snad uspejes a nasilny cpani nebude potreba. Jinak ty drapatky bych jim nedaval

No praveze este nezral. V podstate som sa dostal k tomuto druhu omylom, mal som zaujem o Atropoides, a toto bol bonus. Holicata vraj nezral ani jeden z paru, len nastastie, samica u mna na ne zareagovala samcek nie. S tymi drapatkami je to problem, lebo jedni tvrdia ze su ok, ini ze su jedovate.Skusal som aj skokana hnedeho, ale z toho mali stres obaja, pretoze asi bol prilis velky a male nie su.Ktore gekony sa vyuzivaju ako krmne?

Drapatky jedovate jsou - potvrdi to chovatele kteri s nima krmili a pak jim chcipli zvirata... Se skokanem hnedym bych se nechlubil uz jen kvuli tomu ze je zakonem chraneny - ostatne jako vsechny druhy plazu a obojzivelniku s prirozenym vyskytem v CR...
Jako krmne druhy se vyuzivaji rychle se mnozici a na trhu bezne dostupni gekoni - Hemidactylus frenatus, Paroedura picta a pod...

Já bych skusil hada dráždit na konci ocásku a před tlamičkou holátkem.Tohle jsou malé fucaty od Michala a nevěřil jsem,hadě po několika kousnutí krásně vzalo.Bothrops je také trošku agresivní hádě tak by se to mohlo povíst.Můj malý fasciatus vůbec holátka nechytne do tlamky ale nejdříve kousne a po chvilce sežere. [hadi455.jpg]

Diiky :) Táto väčšinou leží na dne na mierne vlhkom rašeliníku, pri miske s vodou, ale táto fotka je tesne po zvlečení kedy si vybrala konáre. Napr. Atropoidesy som našiel na konároch pár krát neskoro večer,cez deň vôbec, je ale možné, že v noci bežne lezú aj na konáre. Štrkáča ( C. durissus) som nevidel na konári ani raz.

Nevim jak jini bothropsove,ale venezuelanky jsou pekny potvory.Rychli a nevispitatelny.Mel jsem samici od mala do tri let a jsem docela rad ze uz ji nemam.Nejhorsi manipulaci co jsem zazil s jedakama,tak prave s ni.Jinak moc hezkej had.