Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem užovka červená-může si ublížit

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zkušenějších. Mám užovku 08/09, každý večer oživne a šmejdí. Což není tak divné, ale ona se tlačí hlavou do horních rohu. Stojí jenom na kousku ocasu a je břichem přilepená na skle, ale dost často ji to ujede a plácne sebou na zem. Mám tam bukové štěpky, může si ublížit? Proč to dělá? V terárku mám 2 větve, ale na nich je minimálně. Dole na přední straně a na kousku stropu je mřížka kvůli ventilování, může se tlačit za vzduchem? V terárku je 70% vlhkost a 28°C přes den a 24°C přes noc. Děkuji za Vaše názory. dan
[mod]Změna předmětu, původně: užovka červená - trochu invence by neškodilo (VH)[/mod]

Sice to nesouvisí přímo z vláknem ale...Nedávno, když jsem už usínala, najednou rána jak z děla, prvně jsem si myslela, že krajta spadla z květináče, jenže ty rány byly 4:!: Takže mě to přinutilo vstát a podívat se, co se děje. Krajta s ocasem nahoru mířící přímo na sklo vykonala svou potřebu.. Už jsem zažila, že hadi "prdí", ale tohle:-D Sklo oprskané a topný kámen taktéž.. Takže jsem ji ráno myla terko a naši se mě ptali, co se v noci dělo za kravál(a to jsou samozřejmě vedle v místnosti)a přesto to slyšeli:))