Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pareni E.c.c

DObry den, ahoj vsem...chtel bych se poradit popripade vyslechnout nejake zkusenosti...mam parek e.c.c samice 6 let a samec 3 roky...nasel jsem jiz spousty informaci ale vetsinou utrzkovite a nejasne...v jakem obdobi je nejvhodnejsi pripusteni? nejaky zpusob navozeni?

Bývá to různé podle podmínek u jednotlivých chovatelů. Vyvolání páření podporuje snížení nočních teplot (ale pozor přiměřeně). Osobně bych doporučoval snížení teplot v prosinci až lednu (ne méně než 18-20 st.!) a potom přidání zvířat k sobě (pokud je máš jednotlivě). Pak následuje páření a po cca 5-8 měs. porod (samotná březost je kratší, ale často dochází k zabřeznutí samice až nějaký čas po páření).

No, řekl bych, že mauráci, jsou tak trochu mršky a množí se hůř než nomináti. Odchovy, co jsem u nich zažil mi přišli tak nějak víc náhodné než cokoliv jiného. V podstatě lze dělat jen to, cos dělal a doufat, že je to nějak osloví. Maximálně je ještě můžeš oddělit "na zimu", ale nemyslím si, že by to bylo to až tak moc důležité.