Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lacerta lepida

Zdravim, mam moznost zaobstarat si tuto krasnu jasterko, tak zhanam informacie.na nete som toho o nej vela nenasiel, a tu na TP tiez toho vela nieje...Chovate ich niekto?Ake mate pre nich podmienky?Terarko, teplota, potrava a pod..?
Diky

"Pravé" evropské lepidy nebo severoafrické paterky. Mimochodem dnes už to není rod Lacerta, ale Timon, tedy dnes Timon lepidus, resp. severoafrické Timon pater a T. tangitanus.

Paterky (přesněji tangitany) má Melda a my je v zoo máme taky, ale raději počkej na "návod" od Meldy, u nás je máme proti chovateli v trochu nadstandardních podmínkách (prostorově) a roční cyklus je trochu jiný (měkčí zima), protože je máme celoročně v podmínkách skleníku.

Chováme ještěrky Timon tangitanus.Terárko 100x60x50(dxvxš).Zadní stěna je nutností,aby ještěrky využili co největší plochu terária.Stačí jeden vlhký úkryt a jeden přímo pod žárovkou,kde se ještěrky nepřímo vyhřívají.Žárovka 60W pro vyhřátí a zářivka Sylvánia pro pohodu zvířat je nutností.Jako zdroj UV používáme lampy MegaRey.
Jako podklad slouží písek namýchaný s rašelinou 1:1.Dekorace je skromná,stačí jedna kytka a větší kořen.
Krmíme 3x týdně a ještěrky žerou ochotně cvrčky a šváby.Bezproblémů zvládnou i malou myš.Přez léto krmíme smýkaným hmyzem.Po každém krmení rosíme.Jednou měsíčně podáváme Combinal AD3.
V zime se ještěrky zimují.Timony zimujem jen při pokojové teplotě,ale lepidy budeš muset dát zimovat natvrdo.Když ne,tak se těžko dočkáš kvalitní snůšky.

[http://img26.imageshack.us/img26/1231/timonmegarey 3033.jpg]

Diky, no taj podla toho co som sa docital tak ta jasterka by mal byt samec, ma zhruba 25cm aj s chvostom.Zatial mu robim docasne tararko s rozmermi 60x40x43cm (DxVxS),s 3D pozadim.Ako zdroj uv chcem dat Sun glo, len neviem aku silnu mam tu ziarivku kupit.Kde mozem kupit ten Combinal AD3? A aka je priblizne jeho cena?Inak zimovat ju tento rok nedavam, ked, tak mozno na buduci rok, ak by sa mi ho podarilo doparovat...

Ako zdroj uv chcem dat Sun glo, len neviem aku silnu mam tu ziarivku kupit.Kde mozem kupit ten Combinal AD3? A aka je priblizne jeho cena?Inak zimovat ju tento rok nedavam, ked, tak mozno na buduci rok, ak by sa mi ho podarilo doparovat...

Kolego,s tímto přístupem,bych si ho ani nekupoval.:-/

No je mi luto ze si o o mne myslite, ale do teraz som choval len hady, pavuky a podobne zvery, toto je moj prvy jaster, takze sa v toma z tak nevyznam, preto zhanam informacie.Z jasterov som choval akurat L.lugubris, a P.pictusy a aj to len na krmenie.. Takze uvytam vsetky rady.

Nikdo si nic nemyslíme.:-)
Dostal jsi slušný popis chovu a je jen na tobě jak s informacema naložíš.Tam kde ještěrky ošidíš,vrátí se ti to další rok na zdraví zvířat.Případně na kvalitě snůšek.Určitě se dnes nevyplatí šetřit.Vzláš,když jsou takové možnosti.;-)

O.K. snazim as sprravit terarko co najlepsie...Ked bude terarko hotove pridam foto.Tu Sylvaniu, neni problem no tu Megareyku neviem, momentalne niesom na tom s peniazmi nejak slavne, takze zatial by som uvital nejaku lacnejsieu uv ziarivku, a potom by som kupil tamtu.Cim by som ju mohol aspon na nejaky cas nahradit?A Melda, ak by som ho nezimoval tento rok stane sa nieco? Ako som pisal, v chove jasterov som novacik, tak sa radsej pytam..:-)

Diky Melda, uz to mam precitane.Mam ju teda tu jasterku zimovat natvrdo, alebo len pri izbovej teplote ako si mi pisal?A este jedna otazka,Mam ju na to zimovanie nejako vykrmit??:-Dalebo staci klasicky postupne znizovat teplotu, a potom uplne vypnut svetlo?Ak by som ju zimoval na mekko, mam jej davat aspon sem tam nejakeho cvrcka?Alebo vydrzi aj bez potravy?O tomto nebolo v tej teme nic pisane..