Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Růst a socializace

Ahoj, mam leguana kterymu je necelej rok, v tele ma necelych 20 cmm muj kamarad ma stejny druh, kupovali sme je spolu a sou uplne stejne stari, jak je mozny ze jeho leguan je dvakrat tak velky?? v cem muze byt problem?? zere, svleka se vsechno, ale neroste... a jeste jeden dotaz, kdyz ho vyndavam z terarka tak utika a nechce se enchat chytit...ale kdyz ho chytnu tak je uplne v klidu, rad plave, dokonce se mnou usne v posteli, a do rana zustane na jednom miste... ale ven prost proste nechce, nevim v cem je problem..prosim o radu...

mne prijdou deformovane (ztlustele) i holene zadnich nohou, takze bych se spis obavala MBD :-(.
Pro tazatelku - zkus jemnym zmacknutim spodni celisti z boku (opravdu opatrne) zjistit, jestli je celist zmekla. Pokud ano a o leguana nechces prijit, je potreba situaci urychlene resit bez ohledu na to, ze mas ze zdejsich prispevku pocit ublizenosti.

Je to jasné terko nevyhovující,lego očividně nemocný.Co dodat k ostatním odpovědím.Naši leguáni také chodí ven,ale jen na omezený čas a pod dohledem.Protože mají rádi pohled z okna,mají tam vytvořenou voliérku,v létě také kvůli slunečnímu záření.I v posteli ti lego prochladne,pokud má v terku nízkou teplotu,tak nemůže trávit a ví bůh co mu vlastně dáváš žrát,doufám,že ne cvrčky.I takoví už tu byli.

Terko určite luxusne nie je,možno pre ineho živočicha,ale lega rozhodne nie.Hodiš sem fotky,priblbly komentar,tak sa nečuduj kritike.Ja sam som niekolkokrat pisal,že tak maleho lega treba nechat v klude,do postele je skor vhodny plyšovy,substrat vyhod,dopln kvalitnejšie svetla do terka a pchaj ho vitaminmy.len neviem aky zdroj uvb tam vopchaš.A mne sa zda,že tie boule ma aj na ostatnych končatinach.:-(a asi si pomylyl pojem chov lega na volno!!