Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak odnaučit hada kousat

Je možné odnaučit hada kousat? Jakmile chci do teraria dat ruku, přijde mi,že hned had startuje. Dostal jsem ho, jedna se o koralovku a je ji 1,5 roku. Bojim se,že naprava už neni možna. Poradte prosim.

To já mám hada už dva roky, je to taky korálovka, ale nikdy sem se u ní nedočkala toho, že by chtěla kousnout nebo zaútočit. Je to takový velice mazlivý zvířátko... :-) Ale asi to bude tím, že jsme ji denně už od příjezdu domů měli v ruce:-D Nezbylo jí nic jinýho než si na nás zvyknout:-D

To ¨hle je prave ono. Porizeni hada jako mazla a pak ho odnaucovat neco, co je mu proste prirozene, nebo-li hadi. To neni jako odnaucit pejsana curat doma! proste se boji, nema kam utect, tak kousne, naprosto pudove jednani! No a co? Bez toho to preci neni had... Ja sve hady nechavam takove, jake jsou, obcas je vezmu do ruky, vetsi zvirata v rukavicich (abych enmel bebí), u malých to nebyva potiz. A uzivam si, ze jsou ta zvirata zdrava, nestresovana a mnozi se. Co vic chtit? Jako mazla mam zenu a Julcu (viz avatar) :) To staci :) A pokud ne, tak 5 kocek - ale ty jsou velmi sve :)

VH

kolikrat svehlavejsi nez zeny a to je kolikrat uz zase co rict:-D
EDIT (abych nebyl zas az tak uplne OT:) VH, naprosto s Tebou souhlasim, teraristika, ktera se dostava do podvedomi coby pet zaliba a v sounalezitosti s tim pet chov hadu a dalsich zvirat jsou docela problem. Lidi maji problem predelavat zvirata na neco, cim nejsou. Nekdo holt ma stest na kousaveho jedince, jiny ne. Dle meho se da naucit pristup ke zviratum,neda se naucit zvire nekousat... zvire muze jedine OTUPET a z toho duvodu prestat kousat.