Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průkaz původu šneka

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s vystavováním průkazu původu šneka. Kdo ho může vystavovat a jaká jsou kritéria.V inzerátech často čtu ..s průkazem původu, tak nevím, zda si ho vystavují majitelé šneků, nebo k tomu je nějaký úřad nebo komise, jakou má platnost, když si zakoupím šneka s průkazem a zda jej pak mohu i já vystavovat pro mladé šnečky. Napište prosím, za odpověď děkuji, s pozdravem Renata

Pane jo - to je blbost. Ale myslím, že paní Babincová to dává v souvislosti se šnečími závody. Je možné, že závodící šneci něco takového mívají.

Ale nemslím si, že je na škodu, když chovatel (nějakou neformální cestou) uvede nějaké info o rodičích a zemi původu předků šneka - já se chovatelů ptám, ale když nekupuji import, tak kromě jednoho nikdo nic neví:-(

já nevím jak u šneků ale obecně třeba u hadů by nebylo na škodu dělat VP byl by přehled o původu,genech,štěpitelnosti,příbuznosti,zdraví.... (jen moje úvaha :-p )takhle člověk koupí zvíře s tím že má být třeba štěpitelné na albino a zjistí to až při odchovu je to pořád 50na50 (bohužel se ale najdou i tací co papíry falšují...)

vzdy se najdou lidi, co budou papiry falsovat a kvuli temhle lidem neco podobneho nema smysl. Prosim, netahejte prukazy puvody do teraristiky, nechte si to u svych potkanku, snecku a podobnyho. Jedine co jeste respektuju a vitam jsou plemenne knihy, ktere ale vedou akreditovana pracoviste na urcite urovni.

,,Prosim, netahejte prukazy puvody do teraristiky, nechte si to u svych potkanku, snecku a podobnyho."

U těchto zvířat se snad s pseudoprůkazam o původu nedá napáchat tolik škody - doufám:)

Ale tohle mě zarazilo: Chov těchto zvířat není teraristika? U hlodavců teda asi ne, to si nejsem jistá. Ale co u importovaných šneků. Co je chov achatin, když ne teraristika? Úchylka? :-)

Taktak, nic se nemá přehánět. Já se ale bohužel setkávám s opačným extrémem - ví se, že se vyklubal šnek, ale odkud má rodiče nebo zda jsou sourozenci, zda import či odchov, nic se neví:(

Na šnecích sice človek nezbohatne, ale aspon želva nebo ještěr z jejich přemnožení v chovatelově nádrži může mít užitek:-P