Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nafouklý krk u Lamprophisky

Zdravím lidi. Dnes jsem při obhlídce zvířat zjistil u jedné ze samic Boaedonek nafouklý krk. Při prohlídce jsem nenašel žádný cizí předmět vražený do krku ani zvenčí a po otevření jsem nenašel žádnou ránu nebo cizí předmět ani uvnitř tlamy. Po otevření tlamy a skončení její prohlídky krk splasknul, ale kuže je v těchto místech volná a začala se znovu nafukovat. Jedná se o samici, které jsou cca 2 a půl roku a v letošním roce měla 2 snůšky. V současné době je pravděpodobně připravená na další snůšku a začíná u ní ekdyse. Podmínky mám pořád stejné, samice bez problémů hladově přijímá potravu. Naposledy byla nakrmená v neděli jedním menším potkanem. Zde foto
[http://i378.photobucket.com/albums/oo226/Carlos179 /nemoci/IMG_1889.jpg]

[http://i378.photobucket.com/albums/oo226/Carlos179 /nemoci/IMG_1890.jpg]
Myslím, že už se zde podobný problém řešil, ale bohužel se mi nepodařilo, dohledat vlákno. Za názory a rady předem dík.

loading...

Měl jsem podobný problém u samice Moralia nauta, sám jsem na ní také nic nenašel, ale při podrobné prohlídce, společně s veterinářem, jsme našli malou rupturu mezi šupinami. Na 99% pocházela od kousnutí potkanem. Rozhodli jsme se počkat, za pár dní nafouknutí ustoupilo, ale při vyrušení hada, které provází funění a syčení, se krk nafukoval dále. Měsíc had nebyl krmen, aby došlo k dokonalému zahojení. Jestli se u tebe jedná o stejný problém nevím.

zdar:-)snbáku.jak sleduji každý už poradil,tak já taky přispěji svoji trochou do mlýna.
1.) nenapsal jsi zda 0,1 lovila mrtvolu či živého??
2.) pokud živého je tu velmi velká pravděpodobnost,že jí "střední potkan" nabral,když ho točila.....je na ni velký.
3.)vycházím,že tutově "live" byl potkan.
4.)pokud byla opravdu krmena "live"potkanem ten abces se vytvoří asi???znovu.
5.)víš co já bych udělal??jodisol-na špejli bych ho dal vytřel bych jí celou ustní dutinu.
6.)nevím jestli ti to pomůže,ale pokud budu mít pravdu? je to jedno vysvělení proč nekrmín potkany malé hady.
Pošuk

Abces to podle mne nebude. Jak říkám, když jsem jí prohlížel, tak se to prostě jakoby vyfouklo. Nikam se to nerozlilo, ale prostě to splasklo a za chvíli se jí to zase nafouklo. Krmil jsem jí živým, jako vždy, ale střeďák to nebyl. Bylo to čerstvé odstávče, takže žádný obr. Ránu jsem opravdu nikde žádnou nenašel, ale zítra, za denního světla ji prohlídnu znovu. Že by byla nachlazená se mi taky nezdá, žádné respirační potíže jsem nezaznamenal a zrovna boaedony mám v místnosti, kde teplota neklesá pod nějakých 19 stupňů ani za mrazivých nocí. Zítra jí prostě prohlídnu pořádně, ale fakt je to jako jakási bublina bez hmatatelného zánětu, hnisu nebo něčeho podobného.

Zdravím Karle, absces to opravdu být nemusí. Boule u abscesu bývá většinou trvalá, určitě by to jen tak z ničeho nic nesplaklo a zase se během chvíle nenafouklo. Mohla by to ale být nějaká porucha lymfatického systému, případně i funkčnosti štítné žlázy (tzv. struma). Taky by se mohlo jednat o zánět slinných žláz, příznaky jsou prakticky stejné. Tenhle problém jsem měl asi před dvěma lety u samce gony, naštěstí to po několika antibiotikových injekcích během pár týdnů zmizelo.

Na fotce to vypadá dost podobně. Taky to té goně splaskávalo a zase se jí to za chvíli nafouklo? Včera večer jsem samici ještě několikrát prohlédl a měla to splasklé. Budu jí teď pozorně pozorovat. V případě, že se jí bude krk pořád nafukovat, zajdu s ní k vetovi. Jde mi ale o to, že se jedná o na 90% gravidní samici a jak postupovat v tomto případě? Léčba antibiotiky asi nepřipadá v úvahu nebo se pletu? Jak jsem psal, je ve fázi ekdyse a pak očekávám snůšku.

pokud je to uz takhle pokrocila gravidita tak by antiobitka mohla zpusobit poskozeni zarodku... Bude to asi znit surove - vzdycky je to dilema, ale lepsi (pro chovatele) je zachranit mladata a samici lecit pozdeji i kdyz to zvysuje riziko jejiho umrti... Drzim pesti - osobne si myslim ze po snusce ma dost casu aby to mohla rozchodit...

Tak jsem ji od rána dvakrát zkontroloval a nafukuje se jí to a vyfukuje. Ani jednou to neměla tak nafouklé jak včera, ale v normálu to není. Počkám teda těch pár dnů než dojde ke svleku, přesvědčím se, jestli je opravdu gravidní a pomažu k vetovi. V případě, že se to zhorší, tak zajedu k vetovi hned. Zatím díky všem za názory a při nějaké změně dám vědět co a jak.

Ahoj, prosímtě, jak to dopadlo s tím hadem? Mně se to samé, co popisuješ včera oběvilo u mladé samice Pantherophis Guttatus. Rozhodně to není absces. Je to nafouklé vzduchem, ale nevím, jestli je ten vzduch v průdušnici nebo kde. Když jsem jí prohlížel hlavu, tak se to prostě vyfouklo a na chvíli vypadala normálně, než se to zase udělalo znovu. Hady chovám dlouho a mám ještě 12 jiných guttát a nikdy jsem to neviděl. Neví někdo co to je? Přikládám její fotku.

U tý mojí hadice se to objěvuje pořád, ale nijak tím nestrádá. Prostě se jí to po nakrmení nafoukne a jak vytráví, tak to splaskne a je v pohodě. V jiném vlákně se ptáš, jestli to je přenosný. Myslím, že určitě ne. Měl jsem tuhle samici společně ve skupině 1.2 a ty otoky má pořád jen ona. Podle mne to může přenést jen geneticky, např. na mláďata, ale to jsem nezjišťoval.