Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střední škola

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaká střední škola zaměřená na teraristiku, kromě veteriny?Děkuji moc.

Na veterine jak stredni skole tak i univerzite je obor kde se da zamerit na chov exotu a jejich veterinarni peci (rybicky, obojzivelnici, plazy, ptaci a ted uz i drapkate opice)...
Co se urovne stredoskolaku tyce tak z osobni zkusenosti nic moc - maj to na salamu (cest nekterym zapalenym nadsencum), ale vesmes to berou jako nutne zlo. V ZOO maji dohodnutou odbornou praxi (zhruba 2 tydny) a pracovat s nima je jako za trest. Samozrejme tam jsou vice mene jako pomocna sila - "podej mi to koste, jdi donest zeleninu a cestou naber cvrcky..." Ke komodakum by je nidko nepustil - maximalne ke gutatam a gekoncikum - ono totiz plati zasady bezpecnosti prace a tem deckam se nesmi nic stat. Takze k nekterym zviratum muze jen jejich osetrovatel a decka to muzou maximalne sledovat ze dveri... Jejich umistneni po skole v ZOO zavisi od toho jak moc tam chteji, ale vetsina z nich ma ambice (malokdy vedomosti) na univerzitu, takze na nejakeho osetrovatele kaslou...
Toto pisu z vlastni zkusenosti a je to vice mene globalni a trochu skresleny nahled - samozrejme existuji zapalene vyjimky - budiz jim chvala...

Co bych za to dnes dal být na SŠ veterinární s nějakým třeba zaměřením ... :( A někteří si toho neváží jak píše boa.constrictor ...Původně sem měl také jít,ale nakonec jsem skončil na škole informatiky a spojů .. :(Ach jooo ..

Veterina neni skola, veterina je styl zivota:)Aspon tak se to u nas na stredni veterinarni skole rikavalo:)
Jsem absolvent Tauferovy střední odborné školy veterinární, obor exoticka zvirata. Predesilam, ze kazda skola ma sve pro a proti, ohledne exotu jsem se tam nedozvedel temer nic, ale jako skola to bylo dobry.)Ono taky, uprimne receno, pripravi stredni skola pro praci. Rad na to vzpominam, pravda, ze uplatneni neni prilis idealni, ale clovek aspon ma docela slusne zaklady pro studium nejakych podobne zamerenych VS, kde se muze dale specializovat.

Přesně,tak ...!! jak píšeš do slova a do písmene ... Také jsem myslel ,že tu budem dělat převážně s PC atd. Ale realita je krapet jinná no ... každopádně si myslím,že na veterině bych byl "štastnější" bo jak to nazvat ...:-)Ale člověk si holt moc nevybere ... :-|

Ale jo, clovek tam nastoupi s tim, ze se zameri na plazy a teraristiku obecne, co ho bavi a skonci u velkych zvirat jako psi, kocky, kone a exoti jsou okrajove jedna hodina tydne...Spis me stvalo, ze ten obor byl tak vubec nazvan, nez ze by mi to vadilo celkove.Prislo mi to trochu jako "klamani zakazniku" ale to je spis psani pro vedeni skoly, nez sem:)