Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Copak je to za švába?

Švábi

Zdravím, chtěl bych sehnat pár informací o tomhle druhu švába.

1. Copak je to vlastně za druh? Osobně znám pouze Blaptica dubia a tenhle na něj nevypadá.
2. Jsou v nádrži o rozměrech 35x15x30cm. Kolik jich tam můžu dát?
3. Nádrž je dána nad žárovkou terária s Lampropeltis triangulum sinaloe. Je takovýto typ vytápění dostatčný?
4. Krmení: uvažuju dělat nějaký mix ovesných vloček (tím byli krmeni ve zverimexu, odkud je mám, zeleniny/ovoce a psích granulí. Může být? Granule nadrtit? Posypávat mix vitamínovou směsí (Nekton MSA)?
5. Jako podklad jsem použil hobliny, v kladišti pak rašelinu. Vyhovuje?

Díky za odpovědi. Pokud mě ještě něco napadne, tak se zeptám dodatečně.

Vypada to na nejakeho blaberida (rod Blaberus nebo mozna i Archimandrita - jednoznacnejsi by bylo vyfotit dospelce). Do takhle velke nadrze bych se nebala jich dat i vice jak 50 ks (u svabu casto plati spis vic nez min). Vytapeni zkontrolovat teplomerem (at se svabi neuvari), krmeni drtit netreba. Kladiste je zbytecne, tihle svabi jsou zivorodi, nicmene vlhci misto (pokud se v nem nebudou drzet roztoci)prijde vhod hlavne malym nymfam.