Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morelia spilota variegata

Dobrý den mám takový dotaz, moje kobercovka se poslední týden pořád koupe v misce z vodou. Je tam naložená celý den a většinou k večeru vyleze a vyhřívá se pod lampou. Nemůže mít třeba nake parazity? Koukal sem na ni, ale zadny parazity nebo naky jiny broucky sem na ni nevidel. Je to půl roční mlade. Děkuji za odpovedi.

Myslím že není, pro dospělce je to akorát, ale pro mláďata, která mají nízkou tělesnou hmotnost a tudíž jsou náchylnější na dehydrataci je to akorát. Přes den 70-80% a v noci 80-90%. U svých krajt to tak mám a vyhovuje jim to. V teráriu mám přes den když rosím cca 80%, v noci to bude 85%. Jakmile několik dní nerosím, vlhkost spadne na 65-70%, tak se krajty za krátko schovávají do zemního ukrýtu, kde je u země, od rašeliny a rostlin, vyšší vlhkost.

No v teráriu mám cyprysovou kuru a rosím pravě tak ob den, je fakt, že vylejza na noc na vetve.... Přes noc je tam vyssi vlhkost. Tak budu tedy více rosit. Právě sem četl, že potřebují okolo 70%, ale o mladatech tam nic nepsali. Dikes za rady :-)

JJ neni zač. Ale když si to zařídíš ani nemusíš tak často rosit, stači to udělat tak aby se v teráriu v něčem držela vlhkost, napřiklad nějaky mech, ze ktereho se odpařuje voda a ty živé rostliny ti taky zvýší vlhkost.

No já to mám takto a vyplácí se to. Rašelina (zahradnická zemina), umělé + živé rostliny. Bohužel focené mobilem, rozbil se mi foťák a jiny ted po ruce nemam. Ale na ukazku tohodle to stačí.
[http://img63.imageshack.us/img63/9963/50829935.jpg ]

[http://img195.imageshack.us/img195/3548/63316334.j pg]

No a když už sem to fotil, tak sem blejsknul i samce cheyneiky.
[http://img193.imageshack.us/img193/3651/50329498.j pg]

No zas až tak ne, ono se to na te fotce jen zdá, snad to bude víc :-D. Zatím ne, ještě na to nemají velikost a váhu, ale časem to přijde :-). JJ hodně dobře, jsou strašně nenažrané, kdybych je krmil tak jak by chtěli, tak už jsou nejmiň 1,30 velke a tluste jak prasata, ale to nechci, navic to neni dobře.

Vůbec ne, rostliny rostou samy, samozřejmě že musí mít vlhkou půdu a světlo, jak jinak a rosení rostlinkám vyhovuje, což rosíš i tak, takže nijak náročné to není. Mám tam scindapsus, rododendron, a ještě to s těma velkýma listama, ale nejsem si jisty co to přeně je, asi taky nějaky rododendron, přesně nevim musel bych se zeptat.

Pohoda az na to ze je to Rododendron ale Philodendron ...
Rhododendron by asi v terku nebyl to nejlepsi :)) do nejakeho vetsiho teraria bych doporucoval smes kapradin napr. Platycerium, Nephrolepis, Asplenium, ovsem posledni dve jsou krehci... navic treba Platycerium zije epifyticky takze se da bez problemu uchytit na nejaky kmen nebo podobne dale pak urcite pujdou i nejake bromelie... nebo treba i mostera ale k dospelym spilotam to asi nebude to prave orechove ;) to bych spis volil terarium s vetvemi s dobre cistitenym podkladovym substratem a kdyz rozstliny tak par umelejch ....

Ještě jsem měl nějaké rostliny na zakořenění a pár umělých, tak už jsem to tam konečně dal.
Zbožňuju pralesní terária.

Vrchní část terária - umělé rostliny
[http://img200.imageshack.us/img200/3050/50239639.j pg]

Spodní část terária - živé rostliny
[http://img22.imageshack.us/img22/5819/57497772.jpg ]

Najdete krajty???? Mylsím že jdou celkem dobře vidět, když se pořádně kouknete.

:-), myslíš jestli jsou agresivní nebo jestli je těžké je vyplantat z těch větví?? Jestli myslíš tu druhou možnost, tak jo, je to trochu složitější, bo se vždycky chytí nějaké větvě. Ale zbytečně je nevytahuju, jen když je to fakt nutné a to je jen málokdy. Spíš vždycky přijdu k teráriu a jen je sleduju, ikdyž jen třebas leží a sluní se.
Zatím krmím oba dva naráz v teráriu, dám jim to tak aby byli oba na opačném konci terárka a je to v pohodě, občas ale když leží spolu, tak je rozdělím, jednoho nakrmim v terku a druheho mimo.

Mají rok a tři měsíce. Vůbec ne, jen samec je trošku ostřejší a občas vyjíždí během noci, když už maj tmu a ja jim tam lezu. Jinak normalně jsou oba v pohodě a klidně se nechají brát do ruk, no klidně..., samo že se jim to nelíbí a drží se všeho možneho, ale nekoušou.

No snad ho to časem přejde. je to individuální, někteří se sklidní a někteří zas ne. Had se ochočit nedá a podle mého je to dobře, lepší mít živého a kousajícího hada, než nějakou apatickou zdechlinu, která je naprosto nudná, když to tak řeknu, a nechá se sebou dělat naprosto cokoliv.