Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Geochelone pardalis - určení pohlaví

Dobrý den, zajímalo by mne, od jaké velikosti či stáří, se již dá určit pohlaví u pardálek. Mám doma 2 z dovozu, tudíž nevím přesně jak jsou staré, ale od května zdvojnásobily svoji váhu a dost vyrostly.Zatím jim říkám "moje holky", ale ráda bych je již pojmenovala.První - foto a + b (470g,12,5cm), druhá - foto c + d (300g, 11cm). A nebo je ještě na určování příliš brzy ??? Děkuji za odpověď

loading...

Já bych řekl, že to je brzo. Zvolil bych nějaké neutrální jména (oblíbené je např. René:-D). Kdybych nevěděl, jak jsou velké (teda spíš malé), tak bych řekl dva kluci, ale pro tvůj pocit bych dodal, že se to jasněji vyprofiluje až tak při 15-20 cm + (jen můj soukromý odhad, tolik jich mladých zas nemáme a ke všemu asi samé kluky:-/, u dvou nejmenších ještě čekám, ale nízké inkubační teploty mě poněkud kalí očekávání).