Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dají se nahmatat vejce?

Zajímalo by mne zda někdo z vás dokáže, anebo zda je to vůbec možné, nahmatat u samice zda má v sobě nějaká vejce.
Já to totiž vždy řešil jen rentgenem u veterináře.

U vodných korytnačiek sa dajú vajcia nahmatať tak, že si ju chytíš do jednej ruky zvislo hlavou hore a chvostom dole a prstom prehmátneš brucho pri zadnej nohe na jednej aj druhej strane. Vyvinuté vajcia väčšinou pod prstom cítiť ako tam "zavadzajú" :-) Suchozemky som zatiaľ neprehmatával, tak neviem. Ale mohlo by to ísť aj u nich.

Presne tak, ako hovorí krokodýl, správanie sa u gravídnych samíc zmení. Je pravda aj to, že ak palpuješ nešetrne, môžeš spôsobiť predčasné znášky vajec. Chce to dosť citu alebo radšej trpezlivosť :) Samica vie, či je gravídna a kedy má znášať. Bez palpovania budeš mať aspoň prekvápko.