Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost B. constrictor

Zdravím,
něco jsem už přečetl, ale nikde jsem nenašel 100% odpověď. Který poddruh nebo forma B. constrictor se dorůstá nejmenších rozměrů? A jaké jsou nároky na velikost terária pro tento poddruh/formu? Většinou se tvrdí, že nejmenší je B. constrictor imperator. Díky za odpovědi

Tak jsem prošel svou knihovnu našel toto:"Když byl poprvé objeven, byl popisován jako zvláštní trpasličí forma dorůstající se délky pouze 120 - 150cm." A dále:"Skutečná průměrná délka je stále kolem 120cm." Vše z knihy - Miroslav Kocián: Hroznýši a krajty, vydal POLARIS 2000. Uvedená citace se týká formy "Hog Island Boa", následně jsem narazil na tvrzení, že jim stačí terárium 80x50x50cm. A to na těchto stránkách: www.hib.name. Tak se chci zeptat na vaše zkušenosti a postřehy. A zda se cena stále pohybuje kolem 5 - 10 tis./kus. Díky za odpovědi

jiz zdaleka ne ceny mladat sli hodne dolu, ceny od 1500-2500...nic mene jiz to asi nebudou 100% hog island...ovsem s tou velikosti vas zklamu u 6 lete samice byva delka kolem 160cm...nejmensi poddruhy jsou v soucastnosti asi horske formy dorustajici kolem 130cm, nic mene za ty si priplatite kolem 20000 a vice...

Pre Hog island boa stačí tera o vekosti 100 x 60 x 50 do terária je dobré umiestnit nieakú poličku. Takto velké terárium mu vydrží na celý život. Mysli na to že H.I.B nebudú nikdy tak mohutný ako nieaký mix aj v dospelosti ked budú mat cca 150cm stále budú vážit 2-3kg ak chceš pozri mojích krásavcov sú im 3 a 4 roky hog-island-boa