Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa constrictor parenie

Zdravim.Mam doma samicu Boa constrictor je dlha asi 140cm a vek asi 2 roky.Chcel by som knej dokupit samca stareho asi 1.5 roka ktori ma asi 120cm.A chcem sa sa opytat ci by som ich mohol zaciatkom noveho roka parit ?

Samice by se měly připouštět mezi 3-4 rokem, někteří chovatelé poprvé připouštějí ještě později, jsou ale případy, kdy porodila živá mláďata samice pouze 2 roky stará. Já bych zas tak nespěchal, taky pochybuju že ten samec bude už pářit. Předpokládám, že se bavíme o klasických mixácích.

ja sem daval samici poprve parit v 7 letech, zabrezla az jako 9 leta.. Pred tim nemela zajem o samce - ackoli se snazili.
Znamy dal parit 2 letou samici mixe - vse bez problemu vcetne porodu - az na jeden fakt - od te doby uz nikdy nezabrezla, prestala vyrazne rust a po nekolika letech uhynula... Takze hodne stesti - na Vasem miste bych klidne jeste 2 roky pockal.

Samica by mala mat aspon 2m určite by som nepáril 140+120 to by bola velká chyba. Je to velký risk a za to ti to určite nestojí :x::.( Jabličko ja ta sledujem už dlhší čas radšej pomali naberaj skúsenosti a bud trpezlivý. Vydel som foto tých tvojích hadov a sú naozaj krpatý, odporúčam počkat aspon 1,5 - 2 roky ;-)

Souhlas s ostatními ... Počkal bych určo do min. vel. cca 180cm ... A váhy alespon 6kg ... Možná by ti zabřezla,ale otázka co by bylo potom ,,,jestli vůbec nějaké mládě nebo samá neoplozená vajíčka atd. ... Také by se to projevilo na počtu, a také vel. novorozenat .. Myslím že je lepší počkat a mít pak statnejší mladata a početnější vrch ...