Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 samice a samec ???

Zdravím všechny milovníky hadíků,obracím se na vás s problémem,který už nevím jak řešit a i po přečtení všech dotazů v této poradně jsem nedostala odpověd.Koncem roku 2007 jsem si pořídila krásnou samičku Elephe guttata albino.Nyní má už přes 2 roky a její délka je skoro 150 cm. Protože mě ale tito hadíci okouzli,letos v srpnu jsem si pořídila páreček stejného druhu(pouze se nejedná o albínky) se záměrem,že až všichni budou mít tu správnou velikost,tak je dám do jednoho velkého terka.Prckové mi rostou jako z vody (cca 50 cm) a tak začínám pomaloučku uvažovat o tom,do jak velkého terária je vlastně mám dát...Přečetla jsem si už,že k nějaké vzájemné nesnášenlivosti nebo popřípadě kanibalismu by dojít nemělo,v tomhle jste mě uklidnili,protože právě z toho jsem měla velký strach;-).Ale teď nevím jak zvolit správnou velikost terárka a po přečtení některých příspěvků si teď nejsem vůbec jistá,jestli je správně mít 3 hady pohromadě(2 samice+samec).Mám strach,jestli nemůže dojít k nějaým ,,nepokojům" a neshodám mezi všemi obyvateli terária.Prosím poraďte.

loading...

Koncem roku 2007 jsem si pořídila krásnou samičku Elephe guttata albino.Nyní má už přes 2 roky a její délka je skoro 150 cm.

To mě trochu dost zavání buď překrmováním, špatným měřením nebo se navíc nejedná o samici. 2 letá takhle velká samice guttaty, tomu se mi nechce věřit...

Jinak, k věci. Tři guttaty (ale samozřejmě až budou i ty nové dost velké) můžeš mit v pohodě pohromadě, terárium bych viděl tak na 120 x 60 x 50(v) cm. Pouze při splečném krmení bývá někdy rivalita a nenažranost trochu problematická, ale při určitém cviku není problém je postupně podělit. Pro větší klid a pohodu je můžeš při krmení dát do beden zvlášť.

Děkuju za odpověd,potěšil jsi mě,že je budu moct dát k sobě...Ohledně terárka-myslela jsem si,že to bude rozměrově takhle nějak,ale pro jistotu jsem se chtěla ujistit;-).No a k té velikosti moji guttaty.Jak jsem psala,jsou ji něco málo přes 2 roky a jednou týdně ji krmím malým potkánkem.Pravidelně krmím v pondělí a v sobotu nebo v neděli už mám guttatku přilepenou na skle terárka a škemrá o žrádlo :-(.No a malí hadíci taky žerou jednou týdně malé potkaní holátko a těm to stačí na týden,někdy i na dva...Nemyslím si,že bych je překrmovala,teda spíš doufám...já si spíš myslela,že když nebude mít hlad,tak potkánka prostě nesežere,tak jak se mi to už několikrát stalo...

Nemá přes 150 cm,napsala jsem skoro,takže bez několika málo centimetrů skoro 150cm. Guttata je to určitě, a jestli holka:-D???Bylo mi řečeno,že jooo,ale nemám to ověřeno žádnou ze 100% metod.Bylo mi porazeno,že to zjistím když hadovi zmáčknu místo u řitního otvoru.A když jsem to zkoušela,tak jsem podle tohohle zjistila,že je to holka :)).Ale jak jsem psala,není to 100 % a jsem v tomhle i laik,le myslím,že to holka bude.Opravdu si myslíš,že je na svůj věk veliká???A když teda jooo,může jí to nějak ublížit? No a přikládám fotky abys mi opravdu věřil,že je to guttatka:-D...Ale jsou asi rok staré,takže nic aktuálního;-)...

Bylo mi porazeno,že to zjistím když hadovi zmáčknu místo u řitního otvoru. A když jsem to zkoušela,tak jsem podle tohohle zjistila,že je to holka

Aha, takže to je 50:50:-), protože tímhle způsobem to fakt nejde... palpace vypadá poněkud odlišně, navíc bez zkušenosti zřejmě výsledek bude vždy samice.:-)

Takže jak přesně mám pohlaví zjistit???

Palpace, sondování, ,,prohmatání´´. Poslední možnost si myslím úspěšně zvládne každej svépravněj, rozumnej a aspoň trochou inteligentní člověk bez možného zraněný zvířete. Stačí uchopit ocas hada do ruky a s mírným tlakem přejet palcem směrem od kloaky k ocasu. Zkoušel jsem to jak na miminách a subadultech hroznýšů tak i na adultech guttat, korálovek... - funguje to. Když je to samec je cítit jakýsi pohyb nebo snad ,,přeskočení´´ (nevím jak to nazvat) hemipenisů když je to samice je cítit pouze ,,hmota´´.