Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nachlazeni?

Zdravim,
Dneska jsem pristihl sveho hroznu (adult), jak odfukuje z nosnich direk sopliky. Teplota v terariu kolem 25C, pod lampou samozrejme vic.
Mam vymenit 40W zarovku za 60W a kapat do nosu Otrivin?
Jinak je bez problemu, chovam na linu

Diky za postrehy

Ať nezakládám další vlákno...

Můj hroznýš (samice, mix, 3,5 roku, 180 cm) nikdy nebyl nemocný... Až nyní (asi rýma, nachlazení), co jsem ho dal cca před 2 měsíci z kamínků na hobliny.

Četl jsem tu pár rad a zvedl jsem lehce teplotu, párátkem pročistil nos a prokápl nosmími kapkami pro mimina. Zatím se to moc nelepší, občas má bublinky u pusy. Ale jinak morče si dal s chutí bez problémů a teď se zakalil, standardní doba pro svlek.

1) Pomůže třeba umytí terátia a výměna podestýlky?
2) Nebo piliny úplně pryč a něco jiného?
3) Kam v Brně na veterinu s hadem?
4) Na jakou cenu se mám připravit? (na veterině za prohlídku a poté za léčbu?)

Předem díky moc za rady.

Možná jsou na vině piliny (předpokládám, že má jít o hobliny, protože piliny jsou jemné a prašné, což je nevhodné), pokud jsou prašné / neprosáté mohou se dostat do nosních dírek a podráždit sliznici, rozhodně bych použil, když už, tak velmi dobře prosáté hobliny.
Prohlídka u veterináře stojí cca 100-200 Kč, ale pozor veterináři často rádi léčí, i když to není zcela nezbytné...

Na podestýce moc nezáleží, jen by neměla být moc prašná, používám rašelinu s pískem 3:1, ale mám menší vrstvu, v které se moc hrozňové nevrtají, jinak jsou dobré např. dřevěné štěpky nebo spíš "chipsy", bezprašné hobliny a v hygienickém chovu klidně jen ty noviny nebo "umělý trávník - koberec atd.