Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ostrůvek pro želvy

Mám dotaz. Upravuji pro svoji želvu (graptemis kohni) nové akvárko (80x40x35).
Můžete mi někdo dát tip jak máte udělanou souš.
V druhém akvátku mám přepážku s pískem ale želvy ji moc nevyužívají.
Můžete mi někdo poslat obrázek jak jste to vyřešili Vy?
Díky za nápady.

Díky za obrázek.
Tak něco takového mám v akvárku i já.
Bohužel se mi želva poranila o tu boční hranu na krunýři (odrala si ho tak že jsme jí ho museli nějakou dobu desinfikovat a ještě teď není úplně uhojený).
Zároveň bych chtěl nahoře spíše písek kvůli možnosti hrabat.
Také když se vyhřívá by nedělala v písku takový "hluk" při přemisťování.
Takže bych uvítal spíše nápad na ostrůvek s pískem.

Bohužel se mi želva poranila o tu boční hranu na krunýři (odrala si ho tak že jsme jí ho museli nějakou dobu desinfikovat a ještě teď není úplně uhojený).

Tak pokud bude sklo dobře zabroušené a sražené hrany, tak nic takového nehrozí, zřejmě odfláknuto (od sklenáře, pakliže to bylo na objednávku a věděl na co to je).

Zároveň bych chtěl nahoře spíše písek kvůli možnosti hrabat.

V tom případě je vhodnější prostě oddělit skleněnou přepážkou část terária, kde bude substrát, protože jako kladiště to má smysl pouze pokud je to alespoň 20 cm hluboké. Výlez lze udělat podobně jako na Meldově fotce, případně tam lze pomocí vlepené desky udělat i mělčinu (sníženou terasu), z které už vyleze jen např. po kameni.

Graptemys mají myslím v oblibě hlubokou vodu a velkou plochu na plavání, dobrý způsobe je, že je pruh skla vlepený šimo, takže vznikne trojúhelníkový prostor, kam jde nasypat písek (nevýhoda - nanosej tam spoustu vody). V dostatečně velkém (aspoň 120 na 70) akvárku jde použít velký květináč s něčím bahenním, zvednutým třeba na několika cihlách, takže se to dá podplavávat, a samozřejmě s něčím, po čem se tam dá vylézt.

Já mám u graptemisek písek i na dně a jedna samička se do toho zahrabává a vůbec se jí ten písek hrozně líbí. Doporučuju teda, dát písek na ostrůvek i na dno, je sice víc práce s čištěním, ale vypadá to lépe a když je velké akva a dobrý filtr, tak se to nemusí čistit zas tak často.