Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon nežere a má černý vrch hřbetu+přilby

Zdravim chameleonisti.Mame chama 1.5roku od mláděte velkého jako ukazováček tak nevim jak byl starý.Ale k věci celou dobu byl v pohodě připouštěli jsme ho k samici před 3měsíci a v pohodě asi před 14dny mu zesvětlal vršek hřbetu a přilby teď uš to má do černa a občas zavíra oči buď jedno nebo obě ale ma je furt vykulený jenom zaklapne a má je zaklaplý pak je zase otevře a vpohodě kouká.Týden uš nežere ale zase pije min.3krát deně ze skalky to dřív nedělal akorát občas olizoval kapky ze skla nebo listů.Ale před týdnem nám praskla výhřevná tak jsme koupili Basking Spot Bulb 60W Bodová žárovka sluneční a výhřevná tak nevím jastli to nnemá něco společného stěma očima jak přivírá.??Jinak žárovka Repti Glo 10 UVB a 60w stejné značky na výhřev terárko 80x60x100cm (ŠxHxV.Na dně kapradí a ve větvích umělé rostliny.Děkuji za rady.přidávám foto dzštak můžu zaslat ještě jiné fotky.

Vypadá to popálené, může to souviset i s tou jinou žárovkou, raději bych použil klasickou žárovku (levnější a splní účel stejně, možná lépe). chtělo by to naživo zkonzultovat s vetem, nabídne jistě i vhodnou mast nebo desinfeci na ošetřování (pokud by to bylo spálené).

Popálené by to být nemělo výhřevná lampa je dana tak aby se jí nedotýkal a UVB má taky mimo ale o tu by se ani popálit snad nemohl??U veterináře přítelkině byla a říkal že to může být počátek nějaké plísně tak nám dal mastičku Canesten mazali jsme dvakrát deně do té doby dokud šel ven na ruku ale asi po třech dnech uš nechtěl jít vůbec ven předtím šel hned jenom jsme se přiblížili k terárku a už se hnal k nám,byl (je) naučený a ochočený.Tak teď máme mazat jednou deně aby jsme ho moc nestresovali tak mažem sice utíká ale dá se to.Jo a když ho mažu na přilbě tak mu to neva ale jak začnu mazat hřbet tak se začne prohíbat a utíkat?.Jo a tu normal žárovku jste myslel asi na vířev logicky?.Díky

Tak jsem mu skoušel dávat cvrčka do pusy ale on má skoro pořád zavřené oči a leká se kdyš mu tam stim šmrdlám před pusou a když je otevře tak jenom kouka a zas je hned zevře.Ale dneska jsem slyšel jak střelil do umělých kytek a pak žvýkal ale navim jestli něco chytil nebo ne, protože sarančata tam sou ale jsou tam i nějaký šváby a cvrčci co jsou schovaný za stěnou.veterinář ho včera vážil apo týdnu a váží furt stejně 0,20kg.

navim jestli něco chytil nebo ne, protože sarančata tam sou ale jsou tam i nějaký šváby a cvrčci co jsou schovaný za stěnou

Krmení z pinzety (všechen hmyz), případně z misky z vyššími okraji (cvrčci, někteří švábi) by nebylo od věci. Není nad to, mít přehled...

No on z pinzety občas žral ale potom jsme mu tam dali vždycky pár cvrčků nebo nečeho a on je hned vychytal.Zítra mu tam zkusim dát pár cvrků do krabičky aby nevyskočili a uvidíme.Nebo ještěě říkal veterinář zkusit pavoučka mu dát.ale stěma očima je to divný má je furt zavřený a je furt nahoře vedle lampy docela ve stínu takže to naněj ani nesvítí?