Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o pomoc s determinací želviček

Dobrý den všem a hlavně želvařům.
Je to asi dva týdny, co jsem koupil dva drobečky. Není to dlouho, co jsem zde řešil přípravu želvária. Prosím jen o pomoc s ujištěním, že jde opravdu o ten druh, pod kterým to ve zveráku prodávali.
Koupil jsem je v Brně na Moravském náměstí pod názvem Klapavka pižmová. Je dost možné, že tomu tak i je. Ale jistý si nejsem, proto Vás žádám o pomoc.
Zde přikládám několik fotografií. Kdybyste potřebovali vyfotit určitou část, pokusím se co nejdříve vyhovět. A jestli se tedy o klapavky pižmové jedná, jaký je správný latinský název? Já se díval po mnoha serverech a že by šlo o jasný případ se říci nedá.
Děkuji moc a doufám, že je u Vás krásně jak u nás v Olomouci. Na shledanou.
[72046912.jpg]
[59772105.jpg]
[55410541.jpg]
[46898905.jpg]
Snad jsou ty fotky k něčemu. Ještě jednou díky!

loading...

Jedná se každopádně o Sternotherus odoratus - klapavku obecnou
Sternotherus minor- klapavka malá to není, je černě skvrnitá na masitých částech těla a nemá proužky na hlavě, je také podstatně dražší než odorátka.
Ještě malou pozn. k českému názvosloví:
Oba druhy byly v různé literatuře různě pojmenovávány a jejich jména vzájemně zaměňovány.
Cituji z
Moravec J., 2008: České názvy živočichů VII. Plazi (Reptilia)1. Želvy (Testudines) Krokodýli (Crocodylia) Haterie (Rhynchocephala).
Sternotherus minor (Agassiz, 1857) klapavka malá - klapavka skvrnitá klapavka pižmová klapavka pižmová menší
Sternotherus odoratus (Latreille, 1801) klapavka obecná - klapavka pižmová
Tučně název platný, normální kurzivou názvy staré, použité ve starší literatuře apod.
Můj osobní názor- pojmenovávat za každou cenu česky mi připadá obrozenecky archaické- zlatá latina!!!