Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Halogenové světlo

Zdravím, chci se zeptat, jestli máte někdo s tímhle typem světla zkušenosti. Chci to dát do teraria k agamám vousatým. Dále bych se chtěl zeptat, jestli na zapojení stačí obyčejný kabel nebo musí být nějaký lepší, jde o 150W světlo, chtěl jsem tam napojit obyčejné, ale v tom světle to není barevně rozlišené...je tam jen žlutý kabel a pak dva bílé, tak nevím, kam napojit hnědý a modrý...Děkuji předem

Co jsem si četl o těch výbojkách, je tam třeba nízký vývin tepla, dál třeba že je 5x úspornější než obyč. žárovka, ale má 80W. Jak tomu mám rozumět, že sice žere 80W, ale svítí 5x víc než 80W žárovka?? Jiny vysvětlení mě nenapadá. Třeba !bodovou! výbojku, která se teraristům nejvíc hodí jsem našel v cenách někde od 700 kč výš. Za tu nízkou cenu byly jen nebodovky. Ale osobně tyto žárovky neznám tak nebudu moc machrovat.

U výbojek se "pouští proud" do natlakovaných plynů různejch kovovejch prvků a v důsledku toho dochází k přeměně el. na světlo. Kdežto u normální žárovky se "dělá" světlo jen tím, že se rozžhavuje wolf. vlákno - esi se nemýlím. Tím je poměr vyzařovanýho světla na uplně jinejch levelech.
Pravda je, že ty výbojky mají míň odpadu (tepla) než klasický zdroje co žhaví vlákno (logicky).
Určitě nebude hřát 150w rtuťovka (hql) tolik jako 150W halogen... ovšem výdej světla a např. UVA je u výbojky samozřejmě mnohem vyšší.

Možná VH myslel osramku hql-r co vypadá jako směsovky (reflektorová do E27), ty budou určitě hřát víc a samozřejmě by se dali použít, ale myslím, že jsou tak kolem 4-5 stováků, ale přesně si to nepamatuju. A ke rtuťovkám předřadník.

No jasnačka, vlastně žádný tyhle výbojky (Osram, Phillips atd.) nejsou určený do terárek. Ta co jsem dával odkaz má tu výhodu, že má reflektor a tak určitý omezený místo v terárku vyhřeje víc než ta Phillipska. Zase je samozřejmě daleko lepší, že tahle nepotřebuje předřadník, páč to je směsovka (co se týče nákupní ceny, nikoliv životnosti :-)).

a svetlo maji velmi dobre, jiste lepsi, nez halogen

Přesně tak.

PS: ono taky halogenové světlo je docela širokej pojem :))