Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa Constrictor zvraceni 3x po sebe

Zdravim, mam problem z mojou pol rocnou samicou albino. Uz treti krat po sebe vyvracala mys. V terariu je z nou este jeden had. BC mix zhruba rok a ten nema ziadne problemy. Donedavna jedla dobre az teraz zacala mat problemy.
Vsimol som si ze je dost casto lezi nad vyhrievacom kably , ktory je pokryty hrubsou vrstvou substratu. Teplota opacneho rohu je okolo 22-23 stupnou. Vybrat si moze aj medzi teplym aj medzi studenym a ona skoro vzdy lezi na teplom , aj ked nema potravu.
Teraz po druhom zvracani, som jej uz aj menej zapinal kabel len na cca 6 hod. Mysi jej davam stredne. Po krmeni s nou nikdy nemanipulujem. Terarium som pred par tyzdnami vycistil a dal novy substrat.

Dakujem za pomoc

No nepisete nic o hadech - jak jsou velci, jak casto byli krmeni, zda spolu ci oddelene, jak velkou potravou atd...
Take by se hodili podminky v terarku - vlhkost, teplota max, min - to ze napisete ze v opacnem rohu je 22°C je malo...
Jinak bych ted doporucil oddelit hady - hlavne kvuli karantene a prevenci (i kdyz ted uz to muze byt jedno) a vzit hada k veterinari - 3x zvracet je uz dost.

tie parazity koli tomu ze su vzdy spolu

To mi hlava nebere. To jsou mi důvody. Ale nejspíš problém bude trochu jinde.

Ještě ke zvracení, jak psal Redsnake, po vyvrhnutí potravy je třeba dát pauzu min. 10-14 dní, aby se stihly upravit poměry v žaludku. A potom začít velmi malou potravou, u mládětě hroznýše klidně jen holetem potkana.
Pokud tento postup nedodržíte, tak situaci jen zhoršíte a po několikerém opětovném vyvrhnutí může být situace už dost zlá. Lze pomoci aplikací probiotik.

z probiotik mám velmi dobré zkušenosti s Probicanem, který je buď v práškové formě, nebo jako pasta (pastu používám raději kvůli přesnějšímu a snažšímu dávkování). Po aplikaci probiotika je třeba cca týden až dva nekrmit, aby se dala šance namnožení se probiotických bakterií.
Taky bývá dobré použít antiprotozoikum Entizol(účinná látka je metronidazol), kvůli možné invazi bičíkovců a améb v trávicím traktu (krom jiného bezvadně funguje i na anaerobní bakterie tamtéž).
Jinak k původnímu dotazu. Pro veterináře bych se rozhodl pouze v případě, že má zkušenosti s plazy. Veterináři v mém okolí říkají, že tyto zkušenosti mají, ale netají se s tím, že negativní. Po jejich zákroku 100% mortalita. Ale to jen tak na okraj.

Když mi nějaký had vyzvrátí potravu což se stává velmi zřídka používám již zmiňovaný Probican mam s ním velmi dobré zkušenosti a pasta se velmi dobře podává... Entizol dávám až když jde do tuhýho... každopádně 3X po sobě už je průser. To už na ten entizol vidim, protože i když se to třeba stalo tim že jsi krmil ihned po zvracení, pravděpodobně už se v něm něco nastartovalo tak by to bylo dobré utlumit tim entizolem a pokud ani to nepomůže tak výtěry citlivost atd... (veterina)

To je můj názor a moje zkušenost...

Tie Lieky by som mohol skusit, ak pridem nato ako sa k nim ,dostat. Dajak to vyguglujem

K veterinarovi nemam daleko , ale týto veterinari vedia asi polovicu informacii o hadoch ako priemerny navstevnik tejto poradny. A skusenosti veskere skoro ziadne. Cize tam pomoc asi tazko najdem.

Mna vzdy znepokojovalo to ze sa skoro vzdy nachadza v teplom kute. Aj ked je po krmeni , aj ked je cerstvo vykadena, no skoro vzdy. Pricom druhy had je skor v studenom , nie je casto v teplom.

Na kably ma dost vysoku teplotu , cca 30 stupnou. Cize si moze teplotu vyberat.
A vyvratila vzdy zhruba po 2-3 dnoch po krmeni , o potravu zaujem javy. Davam zivu a vzdy pri nej ostavam az do konca. Po krmeni ich par dni vobec neotravujem.

Tazko to je teplotou asi , ked tam je o trosku starsi BC z nou , a ten je v pohode , ziadne znamky problemov. Len to ze on je casto v studenom , a ona furt v teplom. Bolo mi to uz davnejsie podozrive ale nasilu ju nenanutim aby nelezale vzdy v teplom. Topim im zhruba 11 hod denne. Nastavene na casovaci.

Obaja sa zvliekali bez problemov, ak kadia tak je to v poriadku , biele + stredne huste hnede vykali,

To ze jeden velhad je OK a druhy nie nemusi hned znamenat ze maju dostatocne podmienky. U mnohych hadov su slachetene farebne mutacie ovela citlivejsie. A nemusia byt ani slachtene, aj mnohe ciste formy su tazsie chovatelne ako ine. Teplota okolo 20 stupnov je vhodna tak na noc, cez den by mala byt teplota v terariu medzi 24-30 stupnov. Vyhrevny kabel je sice fajn, al ehreje to len spodnu cast hada, pricom hady su zvyknute prijimat teplo aj zvrchu zo slnecneho ziarenia. Hod sem fotku teraria.