Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení Osram ultra vitalux

Dobrý den objednal jsem legosovi tuto výbojku,poptože je doporučovaná.Zajímá mě jak ji vlastně zprovoznit,ja jsem technicky anitalent,jestli stačí ji dát do keramické objímky a zapojit do sitě,nebo pořebuje nějaké předřadníky,nebo něco podobného?jak dlouho s ní svítít u legána 3 letého?

Stačí kvalitní keramická objímka, zašroubovat a jedem :-). Nechat volně v objímce, bez krytu apod. Doba osvitu záleží na vzdálenosti od zvířete a taky na ochotě platit za el. ;-). Lze svítit v několikahodinových intervalech (třeba 2 hod dopo, 2hod odpo) při vzdálenosti 40-50cm. Když se umístí výš, může svítit celý den, což je samozřejmě lepší, zvlášť pokud nepoužíváte nějaké další zdroje světla. Nová výbojka má někdy hodně vysoké levely UV, takže nechat zvykat zvíře postupně.