Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem guttka - špatný svlek

Zdravím,
dneska se mi svlíkla guttka, ale svlečka je celá potrhaná. Je možný, že to má na svědomí krmení brzo před svlekem? krmila jsem 26.11 a 4.12 se svlekla. A nebo by mohla bejt jako příčina malá vlhkost v terárku? dneska ráno jsem zapomněla zarosit, takže tam měla poměrně sucho. no a nebo je nemocná? Žádný viditelný změny nepozoruju. teplota v terárku se pohybuje v rozmezí 25 až 30°C. ještě na sobě má zbytky svlečky. mám ještě počkat jestli se nedosvleče sama nebo jí hned pomoc? Možná vám to přijde jako hloupej dotaz, za to se omlouvám, ale aspon se ted zase něco přiučím. Díky za odpovědi.

Jedna špatná svlečka není žádná tragédie, prostě podle předchozích rad zvyšte vlhkost. Pokud to nepomůže, zkuste ji navlhčit až namočit - mokrým rašeliníkem, ručníkem, molitanem, ubrouskem nebo čímkoli jiným přes noc a ráno !velmi opatrně! mokrým štětcem odstranit zbytky svlečky, pokud se jich nezbaví sama. Obzvlášť šetrně u očí.
Nemusí to být ani tak krmením při zakalení, spíš si myslím, že vlhčíte v nevhodnou dobu. Ráno je vlhčení k ničemu, poroste jí terárium každý večer, když se blíží svlek. A hlídejte si misku s vodou, aby byla co nejčastěji měněná (ne chlorovaná, třeba půl dne odstátá) a bude to v pohodě.
Jinak mimo svleky to s vlhkostí nepřehánějte, prádelenské ovzduší gutkám moc nesvědčí.