Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa constrictor

Dobrý deň.Môj samec boa constrictor NZ5/09 v poslednom čase prestal žrať a pred dvoma dňami som uňho spozoroval čudné pohyby takmer stále ma vikrútenú hlavu a pohybuje sa veľmi neprirodzene.Neviete niekto čo by mu mohlo byť ?

No nevím, nemůže to být nějaká otrava? nějaké toxické výpary z lepidla... Já mám podobně postiženého samce regiusky, žere oroti ostatním tak o polovinu míň, z 5x nabídnuté potravy si vezme tak 3x, ale v pohodě uloví potkana, sežere, akorát má někdy takové jakoby nekoordinované pohyby v první polovině těla. Mám ho něco přez rok, v pohodě páří, jinak je zdravý akorát je to takový "mentál retard"

chtěl jsem tím jenom říct že po fyzické stránce je zdravej, u člověka by se řeklo že je tělesně postiženej co se týká psychiky ale já u veta byl, fyzicky je zdravej a mimo těch pohybů a slabší žravosti mu nic není. Mám ho společně s ostatníma regínama, mám ho něco přez rok, takže nevím jestli potomci budou mít nějaké postižení, ale protože to asi nebylo vrozené, stejně jako u jablíčka- pozoruje probl. až později, tak si to nemyslím. Ať už je to jakkoli dožije u mně a mimo toho že má občas ne zrovna ladné pohyby je bez probl.

Pokial s ním nepôjdeš ku vetovi ktorý sa rozumie do plazov, môžme tu hádať do bludu. Môže to byť IBD, môžu to byť takisto mikrosporidie, ktoré pri oslabenom imunitnom systéme sa prejavujú vykrivením hlavy, môže to byť XY dalších vecí.........chod ku veterinárovi.