Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka nechce žrát :-(

Nazdárek
Mám problém má korálovka už dva měsíce nechce řrát co mám dělat hodil jsem jí tam myš a korálovka o ní vůbec nejeví zájem tak jsem jí vyndal dneska jsem jí tam dal zas a had zas nic pomocte mi nevím si rady :-(

loading...

Takže had má terárium 54x40x37 dxvxš, dříve řral normálně, je mu 2,5 roku, pohlaví samec, délka cca 70cm plus mínus, dále v teráriu mám 15 w žárovku se stínidlem, jako podestýlku má kokosový substrát ale kostičky nebo jak bych to podpsal, pak mám z kokosového vlákna udělaná domek( je ve tvaru polokoula tak mi přišel vyrobený) a dál tam mám dva větší kořeny na šplhání a jednu menší umělou kytku, terárium je skleněné, víko je plastové a je v něm viříznuta díra na větrání rozměry 25x10 plus miska s vodou.

Minulý měsíc jsem mu dělal nové zavírání za horní poklop, a dneska jsem mu čistil terárium, nemůže to být tím že je ve stresu?

Koráloveky královské ( lampropeltis pyromelan) je běžné že neprijímají potravu i půl roku. Předchozí dva roky mi nežrali od srpna do ledna. Letos teda jedli az do listopadu, kdy jsem je začal připravovat na zimování. Podle mých zkušeností se k zimování uchýlí při jakej koli změně teploty nebo výměně substrátu.

Pyromelany jsou v tomto potvory. Když jsem je dřív mněl byl u nich problém se žraním - jak píše vyskoc. Jsou to krásní hadi ale potřebujou nižší teploty a co se týče žraní tak popelnice to opravdu nejsou. Mněl jsem woodinky a knoblochi - woodinky byli míň žravý než knoblochi.

Myslím, že už jsme kdysi tu pyromelanu řešily, ne? To se budeš ptát každý rok znovu? Je dobré si o zvířeti, které chováš zjistit, co potřebuje a jak se chová. Když ne předem, tak aspoň později. Není nic divného, že drží hladovku, klidně i několik měsíců (v zimě i v létě), tak klid, když tak ji zazimuj při 10-15 st. a za dva měsíce ji zase vrať do běžných podmínek (samozřejmě bez krmení). Nezačli jste mimochodem doma topit, já jen, že nesnáší vyšší teploty, což může být další problém, proto nežerou v létě.

tak tak..Teplota je problém.Začala topná sezóna a pyromelana zase nežere.Přes léto je to stejný, páč jsme pod střechou.Hravě překračujem 35°C.Řešil jsem to slepem,protože tam bylo kolem 21°C.Baštila tam nádherně.