Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krab suchozemský

Ahoj, mám pár dotazů pro zkušenější chovatele.

Už mám doma kde co a mezi tím i 7měsíců kraba suchozemského. Má velké terárko, voda souš 1:1, filtr, ohřev, vše ok. vel. kraba tělo cc. 5cm s nohami možná okolo 13cm. Můj první dotaz: lze z tohoto vyvodit stáří kraba? Kupován u známých ve zveráku. V našich podmínkách prý ochov nemožný.
2.dotaz. Krab je sice aktivní v noci, ale nepozoruji už 3měsíce úbytek potravy - mrkev, rybí maso, vař. těstovina. všechno vytahuji z vody ve stejném stavu. žere a cupuje jen vodní mech a rostlinky. Myslela jsem, že mi uhyne, když je tak "apatický" - co se žrádla týče - jinak teda akční až hrůza. Ale on se potvora přes noc svléknul a v krunýři zůstaly nějaké šedé houbovité věci. Má to tak být prosím? Teď je schovaný, ale žije:)
dík za reakce Jana

i 7měsíců kraba suchozemského

krabu, kteri se chovaji je uz i v cr nekolik druhu. O jaky druh se tedy jedna ve vasem pripade?

V našich podmínkách prý ochov nemožný.

opet zalezi na druhu.

Ale on se potvora přes noc svléknul

to by vysvetlovalo tu snizenou zravost. Pred svlekem vetsinou korysi potravu nepijimaji, stejne jako nejakou dobu po svleku. Svlecku nechte v terariu s rakem (az ztvrdne,pravdepodobne ji sezere)

nějaké šedé houbovité věci

asi by se hodilo to vyfotit

Teď je schovaný

nerusit dokud sam nevyleze

Zdravím, jedná se o druh Cardisoma armatum. Našla jsem si na netu vnitřní stavbu těla kraba a na obrázku to vypadá jako žábra nebo lamelky nebo něco podobného, to v tom krunýři vlastně celé zůstalo:((připomíná mi to podhoubí u jedovatých hub)...nebo nějaké úponky, které kraba drží v krunýři?
no každopádně asi to nebude k životu až tak potřebné, protože prý leze po teráriu je tmavě modrý sametový, klepítka průhledná a prý vypadá spokojeně. Každopádně by mě to mooooc zajímalo.
díky J.

Kopíruji zadavatelův dotaz ze samostatného vlákna (halapremek)

Ahoj človíčci, krab se má po svleku k světu, ale má něco s klepítky, kterými si dává do tlamky potravu. na jedné straně je má normální a na druhé vychýlené směrem ven o 45stupňů
Máte s tím někdo zkušenost? bude moct příjmat potravu, nebo je to konečná?

díky všem za rady:))
každopádně ještě jeden dotaz. svléknul se v neděli, dnes je středa a do svleku se ještě nepustil,vlastně ještě nejedl vůbec nic...asi Mám ho tam ještě nechat? voda zatím nesmrdí, mám dobrý filtr...