Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python curtus - agresivita

Zravím , chci si pořídit tohoto krásého hada , už jsem přečetl všechno co jde , tak se chci ještě zeptat chovatelů , jestli jsou opravdu tolik kousavý a náročný na chov jak se uvádí? Děkuji
Změna předmětu, původně: Python Curtus (halapremek)

Nene, to si nemyslím. p. Mendl patří k nejsolidnějším lidem které jsem kdy potkal.
Sice dělá byznys se zvířaty, který téměř každý odsuzuje, ale dělá ho velmi
profesionálně. Na druhou stranu kde by jsme bez povedených importů byly, to by
jsme mohli doma v teráriu chovat možná tak myši a křečky :-)

Můžu se zeptat, co ti na tom přišlo divného? Kdybys četl celý můj příspěvek, zjistil bys, že píšu "shodou šťastných okolností pod 3 000 ". Když se tu před tím lidé ptali, kde by se dal brongersmai sehnat , nevšiml jsem si mnoha odkazů, které by těmto lidem pomohly. Já sem dal odkaz, který mi přišel zajímavý a hned by to mělo být vlastní reklama? To že jsem paranoidní neznamená, že po mne nejdou.. docela jsi mě pobavil, danio :)

Keby si rozmyslal co pises tak
python curtus brongesmai striped.. shodou šťastných okolností pod 3 000
Pod 3000 tam stripedy ani niesu.

Vyjadril som svoj nazor, ak ta toto pobavilo, tak si celkom cudny;-).Keby si cital moj prispevok cely, vsimol by si si, ze som napisal Mozno sa mylim, ale je to moj nazor...
Skus sa registrovat, a ak chces mozeme si to vysvetlit aj cez SZ, nech to tu nezahlcujeme.....

pokud had povazuje cloveka jako soucast teraria pak jej nemuze kousat.proto jsem privrzencem primerene casteho brani hadu do rukou. mel jsem tyto krajty a protoze jsem je bral od mala byly uplne krotke.dokonce i v noci mohu dat pred caniny,ktere ted chovam ,respektive primo pred nos ruku bez obav pred kousnutim a to i kdyz jsou hladove chao

Zdravím
Tak jsem si splnil svůj sen a dovezl jsem si domů tohohle "agresivního, nebezpečného a útočného " hada. No ale kromě toho i hada neobyčejně krásného a zajímavého. Zatím se jen okoukáváme a očicháváme. Syčení je trochu míň a doufám, že časem snad vymizí skoro úplně (skoro, páč i já sakruju, když se mi něco nelíbí). časem snad přidám i nějaké foto, jen nevím, jestli to bude do "Pochlubte se" nebo "Razítka".

Omlouvám se, ale zkusím se poptat zde. Přece jen se tu řešilo kromě agresivity curtusek všechno možný.
Když jsem si hadici dovezl (19 měsícu starou), trvalo jí to při normálním krmení dle instrukcí předchozího chovatele 4 měsíce do prvního vykálení (pak to tedy stálo za to). Teď krmím pořád stejně, ale bobku se dočkám každej měsíc. Konzistence i "vůně" stejná, jako poprvý. Chování hada se nezměnilo, podmínky chovu také ne. Mám nechat udělat koprologický vyšetření, nebo je tohle, pro curtusky nezvyklý chování (jak jsem nastudoval v literatuře a na netu), pouze výjimkou?