Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python curtus - agresivita

Zravím , chci si pořídit tohoto krásého hada , už jsem přečetl všechno co jde , tak se chci ještě zeptat chovatelů , jestli jsou opravdu tolik kousavý a náročný na chov jak se uvádí? Děkuji
Změna předmětu, původně: Python Curtus (halapremek)

podla mna zalezi od jedinca, to mas ako ked si kupis Boa, moja samica je absolutne kludna a kamosova skace do skla ked ides okolo :) A narocne nie su ak im das podmienky co potrebuju. Osobne ho nemam doma ale chystam sa na to uz aj ja. Ak budu mat vlhkejsi substrat tak by to malo byt ok.

koušou jak který-spíš počítej že jsou takový víc nasírací než jiný krájty ,potřebují vlhčí teplý substrát/používám cipřišovou mulč,kámoš je má na dlaždičkách/temperovaný topným kabelem/ a mají bazén -opět vyhřívanej,idealní vlhkost ti ukáže svlek-jak je něco špatně zůstává jim svlečka v cárech na těle ,jak pořešíš tohle tak docela normální vzteklejší krajta středních rozměrů/do 2 m/akorát je hodně tlustá ,většinou žere všechno

asi na půl roku jo ,mimča mají asi 40 cm ale jsou to cvalíci,při dobrém krmení asi za půl roku se zdvojnásobí,no možná do délky ne ale co do objemu určitě,asi jsouto jedny z nejhezčích krajt ,hlavně červeně vybarvení kousci-akorát u mládat to nejde poznat přebarvují se asi v roce ,

Tak tato krajta je jak pisou nademnou dosti nasiraci ale tak kdyz hada nejakym hackem, klacikem, trubickou vyzvednes na ruku a pak na ni budes pomalej tak se sklidni a bude jako beranek.... jinak ja mam svoji P.curtus breitensteini na cyprysove drti (jemnejsi) a kazdy vecer poradne navlhcim a had smejdi v noci po terku a az se unaci tak se zase zahrabe jde "na kutě".
Tady pridavam par fotek curtusky(breitensteini)...mela tam lignocel a provizorni bazenek, ted tam ma uz normalni hlineny bazenek a cyprysovou drt.
PS:nejake fotky jsou starsi takze ty budou na konci(curtuska tam mela lignocel)
Pokud tam budou nejake blboly tak me prosim opravte.. rad se poucim ;-)

[http://tera.poradna.net/file/view/4459-pict1141-jp  g]
[http://tera.poradna.net/file/view/4462-p1000315-jp  g]
[http://tera.poradna.net/file/view/4463-p1000317-jp  g]
Pred utokem(vyrusena pri lozeni v terariu)-starsi foto
[http://tera.poradna.net/file/view/4461-pict1628-jp  g]
[http://tera.poradna.net/file/view/4460-pict1234-jp  g]

někdo tu sháněl curtusku, možná autor, v neděli (pokud bude solidní počasí) tak si pro curtusku jedu do frýdku místku... je to teda poddruh breitensteini a má je za 1500 mládě... kdybyste někdo na něj chtěl kontakt tak písněte na b.i.g@seznam.cz píšu od bráchy protože mi ještě nepřišel autorizační mail... třeba se to někomu bude hodit... jinak souhlasím, že to jsou jedni z nekrásnějších hadů

Jo je to fešák, ale vypadá trochu jako červík. Je docela tlustej na svoji délku, nebo krátkej na svoji tloušťku:-). Já su trochu upravenej, protože korálovky jsou zas takovej opačnej extrém tak se mě to možná zdá. No udržovat terárko v takové hypervlhkosti bych asi nedával. Nějakej lignocel by v této vlhkosti asi nešel použít, to by byla kořist hned obalená.

Typuji ze na fotkach pred myskou ciha P. curtus brongersmai ze?:-)
Jinak rozdil mezi temito hady je v penezich a trochu i ve velikosti.
P.c.brongersmai je temer o pul metru delsi a trochu mohutnejsi nez breitensteini, ale zase kdyz se kolem roku zacne prebarvovat a vybarvy se do rude cervene tak je to nadherny had(mam namysli brongersmai).
PS:dopln te me nebo opravte.. zas tak zbehly v curtuskach nejsem :-D

mládě bretensteiny je mnohem hezčí než brongersmai - ma takový pestřejší a kontrastnější vybarvení,brongersmai jsou takový víc nenápadný asi do roku než se začnou vybarvovat,akorát nikdy nevíš jak to dopadne,samec šel lehce do oranžova ale samice zčervenala docela pěkně,rozdíly jsou i ve štítkování něco jako molurusky mam doma obrázek ale nevím odkud je ztaženej a jak ho dostat sem ,klasický brongersmai má možná ještě v nabidce Mendl z jihlavy, jeto sice farma ale asi jiný neseženeš ,v letě byl inzerát že je někdo odchoval,asi měl štěstí, já je mám 6 let a nějak se jim nechce, bretesteiny kamoš líhne jak kuřata ,zatím nevím coje špatně ,momentálně jsou na výletě u jinýho kamaráda co udělal bretensteiny tak uvidíme jestli jim změna prostředí pomůže

ja kupim aj dnes : Python curtus brongersmai ( mlade ) Bol som v Brne a nemal to tam nikto ... zhanam mladucke a len NZ idelane 0,1 pripadne 1,1 ked je dobra cena. Som z Bratislavy - SLovensko :) Ak niekto ma a vie to poslat po niekom autom napr., tak sa dohodneme urcite... Staci napisat na emaila : milansabo@gmail.com a poslat par fotiek...

Zdravím, nemyslím si, že by byly curtusky nějak extrémně agresivní. Jsou to takový popelnice, který sežerou všechno co jim příjde pod čumák, a proto asi většinou startují po všem co jim jde proti čenichu. Jakmile je však chytnete do rukou, tak jsou naprosto klidní. Až jim ale začne být zima tak trošku zdivočí a to je čas je vrátit zpět do tepla jejich domova.
Když se dodrží vlhkost, teplota a hlavně klídek, tak nejsou problémy. Mě nikdy curtuska nekousla a vystartovala jen jendou a to bylo víceméně mojí chybou.

[http://img13.imageshack.us/i/1009553.jpg/]

[http://img188.imageshack.us/img188/6905/1009546.jp g]

[http://img191.imageshack.us/img191/3614/1009434c.j pg]

Nádhera... muj had ted kdyz se svleka tak odmita potravu a nwm proc ale zive mysi se boji.. takze musim zabit mys a had potrebuje citit mysi trus, kdyz ho uciti do mysi se hned zakousne ale jak rikam, s mysi cukam jak chci ale had ne a ne mys poradne skrtit chytne ji ale neskrti... mate nekdo nejakou metodu jak tohle vyresit?:-)

Pokud se desky konkretne OSB III hezky a poradne prelakuji tak neni problem.. a ja osobne bych dal do spoda linoleum tak do vysky 30cm kdyz bude terarko napr. 80cm vysoke a jako podestylku doporucuji cyprysovou drt ktera velmi dobre drzi vlhkost a hadi se doni radi zahrabavaji az jim kouka jenom kousek hlavy nekdy ani to ne :-)

Cago hele vubec bych se byt tebou nebal ze tvoje nova curtuska muze byt obcas trochu nevrla .
I kdyby byla kousavejsi tak te aspon nauci , na to jsou podle meho nazoru curtusky celkem idealni .
Ja chovam samce a ten je zas uplne v klidu ale taky koukam kam saham a kde ma zrovna hlavu
a oproti jeho "sousedum" coz jsou alberky je to snad i mazel ...
za kvalitu fotek se omlouvam ale nejsme v pochlubte se tak to snad prezijete

Cusik , no ja ho vzal od kamose ktery se stehoval a nechaval si jenom tmavky a gabunky .
Mel by byt stary asi 6 let , vaha atd. nevim ani ted nejsem doma abych ho zmeril ..
Ale tak 150cm cca. Upresnim jeste. Ta fotka asi trochu zkresluje pac je docela "vyzoomovana"
a neni moc podle ceho porovnavat . ale presto dik :-D

Nene, to si nemyslím. p. Mendl patří k nejsolidnějším lidem které jsem kdy potkal.
Sice dělá byznys se zvířaty, který téměř každý odsuzuje, ale dělá ho velmi
profesionálně. Na druhou stranu kde by jsme bez povedených importů byly, to by
jsme mohli doma v teráriu chovat možná tak myši a křečky :-)

Můžu se zeptat, co ti na tom přišlo divného? Kdybys četl celý můj příspěvek, zjistil bys, že píšu "shodou šťastných okolností pod 3 000 ". Když se tu před tím lidé ptali, kde by se dal brongersmai sehnat , nevšiml jsem si mnoha odkazů, které by těmto lidem pomohly. Já sem dal odkaz, který mi přišel zajímavý a hned by to mělo být vlastní reklama? To že jsem paranoidní neznamená, že po mne nejdou.. docela jsi mě pobavil, danio :)

Keby si rozmyslal co pises tak
python curtus brongesmai striped.. shodou šťastných okolností pod 3 000
Pod 3000 tam stripedy ani niesu.

Vyjadril som svoj nazor, ak ta toto pobavilo, tak si celkom cudny;-).Keby si cital moj prispevok cely, vsimol by si si, ze som napisal Mozno sa mylim, ale je to moj nazor...
Skus sa registrovat, a ak chces mozeme si to vysvetlit aj cez SZ, nech to tu nezahlcujeme.....

pokud had povazuje cloveka jako soucast teraria pak jej nemuze kousat.proto jsem privrzencem primerene casteho brani hadu do rukou. mel jsem tyto krajty a protoze jsem je bral od mala byly uplne krotke.dokonce i v noci mohu dat pred caniny,ktere ted chovam ,respektive primo pred nos ruku bez obav pred kousnutim a to i kdyz jsou hladove chao

Zdravím
Tak jsem si splnil svůj sen a dovezl jsem si domů tohohle "agresivního, nebezpečného a útočného " hada. No ale kromě toho i hada neobyčejně krásného a zajímavého. Zatím se jen okoukáváme a očicháváme. Syčení je trochu míň a doufám, že časem snad vymizí skoro úplně (skoro, páč i já sakruju, když se mi něco nelíbí). časem snad přidám i nějaké foto, jen nevím, jestli to bude do "Pochlubte se" nebo "Razítka".

Omlouvám se, ale zkusím se poptat zde. Přece jen se tu řešilo kromě agresivity curtusek všechno možný.
Když jsem si hadici dovezl (19 měsícu starou), trvalo jí to při normálním krmení dle instrukcí předchozího chovatele 4 měsíce do prvního vykálení (pak to tedy stálo za to). Teď krmím pořád stejně, ale bobku se dočkám každej měsíc. Konzistence i "vůně" stejná, jako poprvý. Chování hada se nezměnilo, podmínky chovu také ne. Mám nechat udělat koprologický vyšetření, nebo je tohle, pro curtusky nezvyklý chování (jak jsem nastudoval v literatuře a na netu), pouze výjimkou?