Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem určení brebery

Nevíto co se mi za breberu usídlilo v terárku? BOHUŽEL JE TO PŘÍLIŠ MRNAVÉ NA FOTKU, ALE ZKUSÍM TO POPSAT - je to hnědé, velké asi 2mm, tělo ve tvaru válečku, rychle to běhá (převážně v misce s krmením nebo pod ní). Vypadá to podobnějako chvostoskok, ale není to bílé a neskáče to a je to u nás poměrně běžné. (Objeví se to třeba když zdechne chovanec a pak ho to požírá.) Rychle se to množí. Dostalo se mi to tam s hlínou a není to roztoč.

Děkuji za odpovědi nebo za nějaké typy.

Vypadá to podobnějako chvostoskok, ale není to bílé a neskáče to a je to u nás poměrně běžné

chvostoskoku je obrovská kopa. Nekteri jsou bili,jini fialovi, dalsi cerni, nekteri podlouhli, jini s vyrazne velkym zadeckem do kulata...
Podle toho co jste napsala bych rekla, ze to nejaky ten chvostoskok nakonec prece jen bude...

A vklidu to mohoubyt i Vami vyvraceni roztoci, protoze tech je take fura a drtiva vetsina nezere plazakum krev:) Zkuste semrknout pod lupou, zda-li to ma krovky (brou), ci to ma 8 nohou (roztoc) a nebo to je cele takove divne a skakaci (chvostoskok) :-D Nevím co jiného poradit, bez obrazku se nehneme...