Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trnorep a CITES - co to obnáší?

jsem tu noví,chtěl bych si pořídit trnorepa,ale nemán představu co promě obnaší mít chraněné zvíře citesem, kdo me řelne co všechno to obnáší. děkuji petr

[mod]Změna předmětu, původně: ahoj (Melda)[/mod]

Řeknu to jednoduše: s trnorepem zatím nezačínej... je to poměrně náročné zvíře a ty doklady o původu jsou jen jedna stránka věci, podmínky chovu, krmení (tedy znalosti a zkušenosti stojící na pevnějších základech než na tomhle jednom vlákně), to jsou další strany mince a řekl bych, že z pohledu života trnorepa ty důležitější.

Pokud se nepletu, trnorep není v CITES I, takže od nového roku to bude obnášet jediné - při eventuální kontrole doložit původ (třeba kupní smlouvou, paragonem apod.). Ale jestli se pletu, určitě mě někdo opraví. Jinak plně souhlasím s Krokodýlem - jakýkoli papír je to poslední, co by vás mělo tížit, prvotní jsou podmínky chovu. Chov trnorepů je totiž opravdu "lahůdka". A pokud ani nedokážete napsat dotaz bez kvanta gramatických a stylistických chyb, nedovedu si představit, jak dokážete zabezpečit cokoli jiného.