Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská - problém

Zdravim,
měl bych na Vás dotaz.
Mám samce krajty královské, stáří čtyři roky. Asi před 14 dny se bez problémů svlékl. Koukám, že dnes je opět zakalený, tak sem ho vyndal a prohlédl. Našel sem na břiše úplně tmavé, jako by spálené šupiny. Nejspíše to má od topného kamene, máte s tim někdo zkušenosti?? Že by odešel termostat?? Jinak namazal sem krajtu betadinem a počkám na svlek, zda to zmizí. Můžu pro ní ještě něco udělat, kromě toho, že nějakym způsobem zakryju kámen, aby na něm přímo neležela (látkou nebo kůrou).
Všem děkuji za odpovědi...

Děkuju za radu a asi se podle toho zařídim. Pokud budu předpokládat, že je to ta mykóza, tak se ve vláknu psalo o tom nerosit a držet v suchu, ale jelikož jde had do svleku tak to asi pro něj taky neni moc dobrý ne, nerosit ?? Mám to řešit až po svleku, nebo z toho může být nějaký větší problém ??

Tak fešák už je na novinách a zítra koupim betadain roztok a začnu ho mazat. Jinak sem si uvědomil, že asi spálenej být nemůže, jelikož přímo na kameni mám digitální teploměr a když sem se teď díval na nejvyšší zaznamenanou teplotu, tak to bylo cca 42 stupňů.
Díky moc za rady......, pak dám vědět, zda to zabralo.

Ahoj,
před časem jsme řešili asi podobný problém:
[031be.jpg]
[032st.jpg]
Nejdřív jsme si mysleli, že je to spálenina, ale nakonec se z toho vyklubala plíseň.
Had byl celý život držen celkem v suchu (cca 1x týdně porosit, akorát před svlekem denně). Problém nastal, když jsme se snažili udělat "období dešťů" a často jsme rosili - pro nás poučení: neměnit věci které fungují:-).
Léčba: dali jsme jí na noviny do sucha, lehce vlhčili akorát před svlekem, který následoval 2x rychlë za sebou. 1x denně jsme hada koupali několik minut v naředěné Betadině. Po svleku to téměř zmizelo, ale po dvouch týdnech se to zase pomalu vracelo ikdyž byl had v suchu.
Proto jsme problém konzultovali s veterinářem - diagnoza: plísňové onemocnění (candida albigans). Nyní léčíme vakcínama od Mvdr. Vopršálka. Současný stav - had je "téměř" v pořádku, ale léčba bude ještě nějakou dobu pokračovat.
Nemoc se prý ráda vrací hlavně v zátěžových situacích - např. v době březosti.

Zdravim,
tak po cca 20 dnech je vidět, že boj s plísní je běh na dlouhou trať, krajta se svlékla a viditelně se to zlepšilo, ale pořád je to dost viditelné, po celou dobu sem 2x - 3x za den potíral roztokem batadinu. Zdá se mi, že za posledních pár dní se to ale už nelepší, tak zkusím přejít na léčbu imaverolem 1:50. A snad to zmizí.