Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská - problém

Zdravim,
měl bych na Vás dotaz.
Mám samce krajty královské, stáří čtyři roky. Asi před 14 dny se bez problémů svlékl. Koukám, že dnes je opět zakalený, tak sem ho vyndal a prohlédl. Našel sem na břiše úplně tmavé, jako by spálené šupiny. Nejspíše to má od topného kamene, máte s tim někdo zkušenosti?? Že by odešel termostat?? Jinak namazal sem krajtu betadinem a počkám na svlek, zda to zmizí. Můžu pro ní ještě něco udělat, kromě toho, že nějakym způsobem zakryju kámen, aby na něm přímo neležela (látkou nebo kůrou).
Všem děkuji za odpovědi...

Zdravim,
tak po cca 20 dnech je vidět, že boj s plísní je běh na dlouhou trať, krajta se svlékla a viditelně se to zlepšilo, ale pořád je to dost viditelné, po celou dobu sem 2x - 3x za den potíral roztokem batadinu. Zdá se mi, že za posledních pár dní se to ale už nelepší, tak zkusím přejít na léčbu imaverolem 1:50. A snad to zmizí.