Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kladení vajec Agamy osadní

Dobrý den,nikde na netu nemohu najít odpověď,jak dlouho nosí Agama osadní vejce.Mám obavu že je má v břiše už dlouho.Břicho má velké už tak tři měsíce.Je aktivní a vypadá spokojeně.Dala jsem ji do terária plastovou krabičku s 10cm pískem který vlhčíme.Někde jsem četla že Agama nemusí vejce snés a potom zahyne.Snad je tady někdo kdo poradí.Díky Žaneta B.

Tak lidi,není možné ale dnes jsem našla večer v teráriu vajíčko,není hladké takové divné.Možná je to tím že jsem ji včera vzala do ruky.Mám je už rok a vůbec je do ruky nebereme,žijí si tam v poklidu.Agamky mají teplotu přibližně stejnou jako máš ty a mám topný kámen + žárovku,taky uv zářivku.Je jim tam fajn.No možná jsou i vypasení ale vajíčka šly vidět v břiše jako boule.Asi jsem to vymodlila,snad to do rána vyprcne všechno,jinak díky za reakce,dám vědět jak to dopadlo.

Někdy vyklade (vytrousí) neoplozené a zbytek pak zahrabe, ale hlavně, aby to takhle netrousila všechno, musí mít dobré kladiště a nejlépe oplozenou snůšku (to zas tak neovlivníte). Resp., když už to bude trousit, tak aby v ní něco nezůstalo.