Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský- výhřez kloaky

Mám chameleona jemenského samičku stáří asi 5apůl měsíce. včera večer se mi začala svlékat jako už několikrát a dnes sem si všiml že při vyměšování si zřejmě vytlačila střevo ze zadečku. vypadá to hrozivě , občas jí ztoho upadne kapička moči.jsou v tom vidět i žilky a nevím jak jí mohu pomoci. prosím o radu. děkuji
Změna předmětu, původně: Chameleon jemenský Nikyta (carlos)

Pokad vim tak kloaka by se mela vmasirovat opatrne spatky nesmi se ale prekroutit nebo podobne ale to bych nedelal pokad nemate dobre zkusenosti. Udrzujte ji cistou a vlhkou treba vlhym kapesnickem a co nejdrive zajdete k veterinari ten by si mel poradit a umet ji vratit zpet pote aji misto zasit myslim. Pokad se pletu tak mne tu nekdo opravi protoze jisty si opravdu nejsem,,

Otázkou je, co je vlastně příčinou, může jít o metabolické problémy, důsledek endoparazitózy, problém po kladení (předpokládám, že není březí a že třeba nevytrousila nějaké vajíčko) atd., každopádně je třeba to vmasírovat citlivě zpět pomocí např. vlhkého vatového tamponu, pokud to nejde nebo se to stále vrací zpět bude třeba veterinář, možná to i bude muset stáhnout stehem. Bude třeba také zjistit, proč se tak stalo (např. nevhodné krmení ap.).

Díky za radu vmasíroval sem jí kloaku spět a teď je již vpohodě. Nemyslím že bych jí nějak špatně krmil takže vím že vitamínů má dost a krmení jak cvrčci , sarančata, červi tak i nastrouhané na jemno ovoce. vody má dost ve fontáně a vlhko a teplo má takové ,jaké má mít. ale opravdu dík za radu. hezké svátky vánoční.

Nemyslím že bych jí nějak špatně krmil

vím že vitamínů má dost

Opravdu přesné dávkování... Méně je někdy více.

červi

To třeba může být problém, pro chameleona jsou špatně stravitelní...

nastrouhané na jemno ovoce

Taky by ho nemělo být moc, nejlépe vůbec. Chameleoni na příjem a trávení ovoce zrovna nejsou dvakrát uzpůsobeni...

vlhko a teplo má takové ,jaké má mít

Jak jinak... Čím to, že to píše každý... a často to zas tak správně nebývá
...i tohle mi napovídá, že ne vše bude v normě

vody má dost ve fontáně

Předpokládám, že jde o standardní běžné terárium (včetně běžného - tedy malého - větrání) a tudíž bude spíš vlhkost vysoká.

Jinak přeju také hezké a hlavně bezproblémové svátky.;-)