Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto korálovka

ahoj, pořídila sem si korálovku a ráda bych se zeptala, jak je to ochočením a braním do ruky apod., mám ji sice teprve dva dny,ale když sem se snažila na ni chytnout, utíká a evidedntně se bojí, tak nevím, jstli mám počkat, že si nějak zvykne na nový prostředí, nebo se snažit s ní nějak komnikovat ihned..nechci aby mě utekla a aby se stala nějak kousavou...poradí mi někdo?

ne len ze si leniva, neschopna a este aj drza . . . no toto :) a na stedri den :) ale aby si vedela ze ne seci su zly tak ty napisem co si myslim. . . . Dolezitejsie v prvych dnoch je to ci uz prijmala potravu . . to by som skusil ako prve. Ak si vezme tak nechat par dni na pokoji. Co sa tyka chytania do ruk, kedze si nenapisala ani o aku koralovku sa jedna tak neviem. Ja som mal kaliforniu a ta ked som ju chytal, chcala a smrdela, ale to by vraj vekom malo prejst. Dalsia vec hada nemusis natahovat a hlavne ak s tym ma problem a startuje po tebe. Koralovky nebyvaju problemove co mam skusenost ale tak neni koralovka ako koralovka :) Nejedna sa o nejake PMB u ktoreho nie je prave prijemne ked je to agresor . . .ale u koralovky by sa to dalo prekusnut. Ak si sa vsak rozhodla mat z hadika mazlika tak ju vytahuj povedzme kazde 3 dni kym je mensia nech si zvykne, pokus sa to spravit setrne, najlesie by bolo ju nechat vyliezt na ruku. Popripade ak sa bojis tak ju vytiahnut s terarka pomocou nejakeho drotiku (akoze hak na hady ;) a potom polozit na ruku. Dopriat jej volnost a moc na to netlacit. ALE HLAVNE SI DACO NAJSKOR NASTUDUJ A NEPYTAJ SA PISOVINY :D

Tak je necti, .....nikdo te nenuti. Mrzi me, ze to takhle beres. Jde tu jen o snahu "navest" te na neco, ...neco absolutne zacatecnicky trivialniho, .....jestli uz o bezne vyhledani primo na poradne tady, nebo trivialniho ve smyslu tveho prvniho (MOZNA PRVNIHO ???) hada. Najdes tu toho neskutecne mnoho a "zabijes" tim spoustu casu. Mozna tam najdes taky neco, co si vlastne ani nehledala a nevede te to do te spravne roviny ;-) Tak do toho a at se koralovce dari.