Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa C. pořád leze

dobrý den měl bych dotaz.. poslední dva dny můj boa c. neustále leze po teráriu a i když jsem ho dnes nakrmil tak stále leze. CHovám ho na cuchých hoblinách, teplotu pod lampou má cca30 stupnu, jinak 22-25 stupnu, obcas lehce porosím kout s rostlinou.. nechová se nijak agresivně tak nevím co to může být..

moje samička (2roky),taky ted pořád lozí a žere méně než jindy ... Po konzultaci s jedním chovatelem mě uklidnil,že je to běžné tohle chování době páření ... Pozoruj ho i nadále,ale pokud žere a jinak se jeví být v pořádku,tak bych se nestrachoval ... Teploty máš také dobré ...

Páření dvouleté samice B.C. mix je opravdu nesmysl hazardující se zdravím zvířete.
Ono aktivní a neutuchající plazení po teráriu souvisí s maximální pravděpodobností s tzv.pubertou plaza což je právě asi tak zhruba ve věku těch 2 let.
V tomto období se také mohou některá zvířata stát krapet agresivnějšími a kousavějšími - což ovšem téměř vždy po čase ustane a plaz se zklidní...
Tímto chováním prošli téměř všichni moji Boa které jsem kdy choval a to bez rozdílu zda to byli mix,Imperator či B.C.C.

Ona taky byla poslední dobou dost agresivní,trvalo to asi dva měsíce,navíc byla strašně něnažraná. Teď už neůtočí a nemá tolik hlad.Hodně lozí a více spí na větvi než na zemi. Díky za rady, páření ještě odložím tak o dva roky až teda bude mít kolem těch dvou metrů. Nechtěla bych aby se jí něco stalo.Díky

možná bych ho poopravil že bych o tom neuvažoval pod 2m oni totiž nejdříve rostou do délky a pak teprve mohutní.... Tudíž pod 2m dlouhá samice může být dost štíhlá...

Jasně, záleží na dispozicích, dost mixáků je velikostně menších, okolo 2-2,4 m maxima, tam už není problém těch, 1,8 m (což jsou u tohoto typu klidně už 5leté kousky a v deseti mají sotva něco přes 2 m), ale jsou i borci, kteří to dotáhnou přes 3 m. Takže záleží prostě na tom, jak vypadá a co má "v krvi" po rodičích.

No víte, mám v tom trochu chaoz, ten pán od kterého je kupuju mi je prodává vždycky tak týden po odstavení od matky,to se bere ještě jako odstav ne? Nejsou úplně malí ale nepříjdou mi ani nějak velcí. Když ono je celkem problém sehnat větší potkany, snad se domluvím s pánem, aby mi nechával ještě větší kousky.

No..
Potkani kterými krmíš plaza myslím jak píšeš ti odstavení - jsou opravdu málo jak z hlediska velikosti tak také z pohledu nasycení hada.
Souhlasím s tebou že sehnat větší potkany je potíž protože téměř všichni jejich chovatelé je prodávají po odstavu aby se o ně nemuseli dále starat.
Většinou jsou to chovatelé co to valí po stovkách kusů a chovat a držet větší potkany je pro ně ztrátové..
Prostě je to tak a s tímto problémem válčím i já.
Pro názornost přikládám samce B.C.C. Peru jak v době kdy měl na délku cca tak 120 cm
likviduje téměř dospělého potkana
[http://tera.poradna.net/file/view/4757-p1020382-jp  g]

No, myslím že problém bude právě v tom, že neseženeš něco "mezi", buď odstavy nebo dospěláky ale nic mezi tím.

Tak velkému hadovi jak popisuje kolega bych ani nic jiného než dospělé potkany nedával. Popřípadě morčata.... Od nějakých 140cm nedávám nic jiného. Hroznýš to bez problémů zvládne a alespoň nebude agresivní....

To asi ano, ale já spíš reagovala na toto

Souhlasím s tebou že sehnat větší potkany je potíž protože téměř všichni jejich chovatelé je prodávají po odstavu aby se o ně nemuseli dále starat.
Většinou jsou to chovatelé co to valí po stovkách kusů a chovat a držet větší potkany je pro ně ztrátové..

a Cheertovo nepochopení v čem je problém ;-)