Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OSB a tropy.....

Hoja hoj,o OSB je tady toho popsano na kilometry,co se tyce stavby,ruznych uprav a dalsich pouzitych materialu.Chovam felzumy,coz jak jiste kazdy vi,neni poustni tvor:-D.Takze k jadru veci,u vetsich a velkych terarii bych se vlivu vlhkosti na OSB ani tak nebal,ale co mala teraria(napr.30x30x30 az 50x50x50).Jak to vidite?Budou takove ubikace fungovat 10let,aniz by to nejak narusilo funkcnost a vzhled......?Ma nekdo takoveto zkusenosti?

Vec se ma tak,sklenene terarka mam,polovinu jsem jich slepil sam,zena ale po shlednuti nekolika foto(Pepe,Cheert) se me ptala jak dlouho bude ten skleneny hnus doma strasit,kdyz do jde i takhle pekne,nechci zustat jen u felzum a jen u tropu,pouste jsou taky fajn:-).Chci postavit box,kde budou nejake teraria 120x40x40,40x40x60,60x40x40,ale zbyva tam jeste misto na nejake ty 40x40x40,proto jsem se ptal,jestli to taky pujde a vidim,ze jen tretina je proti:-),takze do toho nejspise pujdu,mohl bych tam naskladat sklenene,ale co pak s temi zbytky?(taboracek v obyvaku by byl mozna fajn:-))Navic,uz nekolikrat se mi stalo,ze sklenene terarko mi z niceho nic prasklo v ruce jen tak pri prenaseni.Nechci nechavat hole steny,vse zakryje polystyren,vana je samozrejmost a co se tyka finaci,neco je za babku,neco za hubicku a neco zadarmo...........:-D

Nebyl by zájem zkusit se naučit lepit terária ze skla?Stačil by zadat rozměr a nějakou představu o větrání a otvírání.Sklo bych na to připravil a některou sobotu dopoledne bychom to mohli zkusit spáchat.Bohužel nejde vše udělat najednou,ale další fáze,jako vlepení větrání,pojezdových lišt,udělání zadní stěny a nějakých dodělávek bychom udělali na u mě rozdělaných terárek.Samozřejmně pokud by se líbil výsledný produkt tak by byl tvůj za cenu pojezdových lišt.Nechci tvrdit,že bych byl nějaký supr odborník a neustále je co zlepšovat.Jen za minulý rok jsem udělal kolem 50 menších skleněných terárií.Bohužel ty menší se většínou lepí hůře jak velké ze silného skla,ale myslím,že manželka by snad nenadávala.Ze zbytků OSB se dají udělat třebas police do terarií