Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotazy-Pantherophis obsoletus

Zdravím , mám pár dotazů ohledně užovky Pantherophis obsoletus . Chtěl bych vědět , jaký poddruh dorůstá nejvíc , a jaký nejmíň - to jsem na internetu nenašel. Pak by mě zajímala velikost terária pro 1 dospělého jedince . Mám teď volné terárium 80x40x50 cm , na internetu jeden zdroj říká , že stačí 80x40x40 , druhý zas ,že minimálně 100x50x50cm - a těch 20cm mi přijde jako už docela velký rozdíl , tak nevím . Zimování - předpokládám ,že není nutné , když neplánuji odchov . Ještě by mě zajímalo , jestli musí mít v terárku nějakou větší vodní nádrž(nebo jestli stačí jen miska?) - v knížce píšou : ´tato užovka potřebuje prostorné terárium se zabudovanou vodní nádrží a dnem z písku´ , tak nevím.
Díky všem za odpovědi a rady.

Ad velikost terária - pro jeden kus to, které máš, stačí tak akorát. Měl jsem pár v 120 x 60 x 60 a bylo to naprosto OK.
Ad zimování - netřeba, ikdyž organismu prospěje...
Ad voda - běžná těžká miska velikostně tak aby se do ní had v případě potřeby vešel celý - obsolety to docela využívají.

Jinak bezproblémový had, co se týká velikostí poddruhů, tak netuším, ale sehnat jdou u nás prakticky jen quadrivittaty a lindheimeri a tam je to celkem prašť jak uhoď...

Jinak bezproblémový had

No, nevím... co mám zkušenost se 6 kusy obsolet (2.2 o.o. 1.1 o.l.) tak se všema byly problemy - co se týče příjmu potravy. Zaručeně rozkrmený leucistik obsolety od zdejšího b.c. dělají dodnes ofuky s krmením a moc se jim do toho nechce. Jinak fain a pěkní hadi...

hele ono je to takovy divoky s nima me na to upozornoval i bc ze ten stres u nich muze byt hodne velkej ale jak rikam rozezrali se hnedka ted uz si davaji i v klidu skakavky ale to co rikas me delala jednu chvili e.g.anery proste jednoduse nechat vyhladovet a zni to hnusne ale ja ji nechal 3-4tydny a od te doby basti porad