Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotazy-Pantherophis obsoletus

Zdravím , mám pár dotazů ohledně užovky Pantherophis obsoletus . Chtěl bych vědět , jaký poddruh dorůstá nejvíc , a jaký nejmíň - to jsem na internetu nenašel. Pak by mě zajímala velikost terária pro 1 dospělého jedince . Mám teď volné terárium 80x40x50 cm , na internetu jeden zdroj říká , že stačí 80x40x40 , druhý zas ,že minimálně 100x50x50cm - a těch 20cm mi přijde jako už docela velký rozdíl , tak nevím . Zimování - předpokládám ,že není nutné , když neplánuji odchov . Ještě by mě zajímalo , jestli musí mít v terárku nějakou větší vodní nádrž(nebo jestli stačí jen miska?) - v knížce píšou : ´tato užovka potřebuje prostorné terárium se zabudovanou vodní nádrží a dnem z písku´ , tak nevím.
Díky všem za odpovědi a rady.

loading...

Ad velikost terária - pro jeden kus to, které máš, stačí tak akorát. Měl jsem pár v 120 x 60 x 60 a bylo to naprosto OK.
Ad zimování - netřeba, ikdyž organismu prospěje...
Ad voda - běžná těžká miska velikostně tak aby se do ní had v případě potřeby vešel celý - obsolety to docela využívají.

Jinak bezproblémový had, co se týká velikostí poddruhů, tak netuším, ale sehnat jdou u nás prakticky jen quadrivittaty a lindheimeri a tam je to celkem prašť jak uhoď...

Jinak bezproblémový had

No, nevím... co mám zkušenost se 6 kusy obsolet (2.2 o.o. 1.1 o.l.) tak se všema byly problemy - co se týče příjmu potravy. Zaručeně rozkrmený leucistik obsolety od zdejšího b.c. dělají dodnes ofuky s krmením a moc se jim do toho nechce. Jinak fain a pěkní hadi...

Chovám 2.1 v teráriu 100x70x50(dxvxš).Chov a odchov bez problémů.Mládata žerou super bezvadně.Chováme i abina a lonský pár žere super.K tomu máme 3 letou samičku a ta dodnes žere jen holata potkanů.Na živou potravu si netoufne a myš si dá tak 2x do roka.Jen mrtvou.Takže bych řekl,co kus to originál.Podle mě záleží jak se rozkrmí jako mládata.:-)

Já co měl obsolety tak byly vždycky popelnice - co jsem neměl komu zkrmit, to vzaly, zejména samec když dorostl tak sežral fakt všechno - živý, mrtvý, bylo mu to fuk. Mláďata mi žrala většinou dobře, ale bylo cca 25%, který jsem musel hooodně přemlouvat a občas i nacpat...

U těch svých obsolet jsem opravdu ještě neviděl řádný útok. Hodně živá kořist je nechává naprosto v klidu. Jako "popelnici" používám rydleiyku.
Hodně mi při lovu váhá i Pituophis deppei deppei, pokud se do myši nezakousne na první pokus tak už ji nehledá. Druhý pokus o lov se neuskuteční dříve než druhý den.

Takovou máme samičku E.o.obsoleta albino.Ta opravdu žere jen mrtvá holata potkanů.V noci a nebo musí být v hadárně naprostý klid.Jinak nemá o potravu zájem.Když je hodně vyhládlá tak dá i myš.
Zajímalo by mě,jestli tato zvířata jsou v přírodě odsouzená nasmrt,nebo si najdou adekvátní náhradní stravu?:-)

U těch svých obsolet jsem opravdu ještě neviděl řádný útok. Hodně živá kořist je nechává naprosto v klidu

Hodně mi při lovu váhá i Pituophis deppei deppei

Co to máte za hady?:-D

Moje osobní zkušenosti z obsoletami (P.o.o, P.o.q) velké popelnice, dravé a útočící bez zaváhání na cokoliv pozřetelného. Stejně tak prckové (pokud už žrali sami) i dospělci. Pituophis taktéž. Už od přírody aktivní lovci. Asi už nám ty chuděry nějak zdegenerovali...:-)

Jo, sauromatesky jsem tady sháněl asi rok. Nakonec je mám přes velmi dobrý kontakt z Polska a ten mi je sehnal skoro po půl roce v ruské Tule. Doslova tam vyškemral 6 párů, v Polsku mu je téměř okamžitě rozebrali - skoro na mě nezbylo (ač jsem celou akci inicioval):-/. Do ČR jsem tedy dostal 2 páry, jeden mám doma a druhý je v Jihlavě.
Letos jim byl rok.

zdar:-D Rosto-Scorpio-hele já jsem měl vždy jiný problém,spíše aby mi nesežrali:-D.
ted vážně. co se týká obsolet napadlo mi jen jediné po zkušenostech-zda nedostávali malou kořist hoodně dlouho.Ad.těch ostatních myšleno P.je to přeci amerika takže hravě by měli dát jinou hadici nebo gekona.;-)
poslední šance jak je nastartovat NEPŘEKRMOVAT:!: a zkusit něco na bázi biotik snad je to probere:-)

Tak vidím že ti 100% rozkrmení hadi nebyli tak skvěle rozkrmení

Ty jo, Cheerte, já bych to tak šmahem neodsuzoval, někdy změna dělá dost. Sám víš jaký "vofuky" Ti dělala ta moluruska od nás a přitom u mě žrala, když sis jí bral, perfektně (to Ti jsem ochotnej odpřísáhnout na cokoliv).

Já to celkem už odsuzuju páč se mi nechtějí chytit ať dělam co dělam. Platilo na ně je zfackovat to pak chytli a spolkli - asi 2x posobě, v současné době na ně neplatí ani fackování. Prostě nechcou, ať jim dám živý, mrtvý, nechýám přes noc, naříznu to... Jsou v krabičkách v racku kde je nic neruší. Tak přísahej :-D, ta ze mně vysála taky kyblík nervů.

Tak přísahej:-D

Jestli kecám, tak ať se mi už nikdá nepostaví:-D, klidně mi můžeš poslat na překotrolování nějakou krasavici.:-D
Ne, fakt, žrala každej tejden vodstávče potkana, prostě jsem ho klepnul, trochu jsem do ní tím potkanem v peánu šťouchnul a byla na něm namotaná, jak provázek.:-) Ani bych si jí nedovolil nabízet, kdyby blbě žrala, no a pak ze mě udělá takovýho gaunera:-D.

hele ono je to takovy divoky s nima me na to upozornoval i bc ze ten stres u nich muze byt hodne velkej ale jak rikam rozezrali se hnedka ted uz si davaji i v klidu skakavky ale to co rikas me delala jednu chvili e.g.anery proste jednoduse nechat vyhladovet a zni to hnusne ale ja ji nechal 3-4tydny a od te doby basti porad

Ty mé (od Meldy), taky ze začátku nechtěly nějak moc žrát. Stačilo nechat je řádně vyhládnout a pak jim pořádně nafackovat myškou nebo osrstěným potkanem. Jako lovci opravdu stojí za prd (ty moje), připomínají mi dost často korálovky. Dát jim do terárka živou mastomyš nepřichází v úvahu, jsou schopný jí honit týden, bez sebemenšího úspěchu. Jinak je ale zajímavý, že když jde o to, nakouřit mě, tak nikdy neminou]:)

Z mojich zkušeností extra popelnice, žerou i ve svleku, extrémně agresivní ke všemu živému. Můj samec lítal i vzduchem, jen aby si kousl do mojí ruku, když jsem jí nechal o vteřinu déle v terku. Mladata také velmi žravé. Myslím že Millamber je spokojen obsoletama ode mne:-)