Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva - spánek ve vlhku

Asi měsíc mám doma letošní mládě želvy čtyřprsté. V teráriu mám kamínky a lignocel namíchaný s pískem, který stále udržuji vlhký. Jak jsem byla poučena, želva by měla spát ve vlhku, aby nasála přes noc vodu. Skoro každý večer však se želvičkou bojujeme o to, kde bude spát. Zahrabávat se vůbec nemá potřebu a navíc mi klidně usne na kamenech, takže na suchém substrátu. Snažím se jí pak přemístit na lignocel, aby byla aspoň trochu na tom vlhkém, ale je to skutečně skoro každovečerní boj. Máte taky někdo takové zkušenosti? A jak docílit spánku na vlhkém?

Zdravím,
i já mám s mou želvou (hermankou) tento problém. Když jsem ji loni dostala, tak se zahrabávala, vše bylo OK. Teď už je to ale asi 6 měsíců co se zahrabávat přestala. Je to asi od doby co jsme pořídili větší terárko. Řeším to alespoň večerním přihrnutím.