Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem králíček a bolavá nožička

Dobrý den chci se poradit o svém králíčkovi, moc divočil a špatně skočil pak kulhal na nožičku šli jsme k veterináři a on mu dal léky na bolest a že ho máme nechat doma v klidu a nic víc mu s nožkou neprovedl jen mu ji prohmatal a neřekl jestli je to zlomené nebo vyvrklé atd. přesto mám o králíčka strach jak se bude nožka hojit ...chtěla sem jen syšet váš názor . děkuju za odpovědi

Ahoj,
předpokládám, že se jedná o zakrslého králíka, ale ono je to v podstatě jedno, protože stejně se postupuje i u koček a větší asi stejně nebude :-) U zvířat těchto velikostí se obecně zlomeniny řeší podáním analgetik a ponecháním zvířete v klidu - nožka se zhojí sama. Nějaká sádra nepřichází u takhle malého zvířete v úvahu. Další možností je operativní srovnání kostí a následná léčba na klinice, ale u nekomplikovaných zlomenin vetové nedoporučují.
Sama jsem před pár lety řešila zlomenou zadní packu u zakrslého králíka - nechali jsme jí jen v klidu v kleci, ani analgetika jsme nepodávali - nožka se dala do pořádku sama. Akorát jí potom měla takovou jako slabší a nedokázala na té nožičce roztáhnout prsty..což u králíka domácího nečinilo problémy :-)

Mimochodem, mám doma hada, a svojí králici bych mu teda nepředhodila - nemuselo by to pro hadinu dobře dopadnout ;-)