Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem králíček a bolavá nožička

Dobrý den chci se poradit o svém králíčkovi, moc divočil a špatně skočil pak kulhal na nožičku šli jsme k veterináři a on mu dal léky na bolest a že ho máme nechat doma v klidu a nic víc mu s nožkou neprovedl jen mu ji prohmatal a neřekl jestli je to zlomené nebo vyvrklé atd. přesto mám o králíčka strach jak se bude nožka hojit ...chtěla sem jen syšet váš názor . děkuju za odpovědi

Teda trošku to přeháníte pánové.Né každej vidí ve svým miláčkovi, pokud se mu něco stane žádlo. A po pravdě řečeno pokud se něco stane vašemu hadovi, gekonovi či jinému podobnému chovanci, tak je vám celkem slušně porazeno co s tím a odpověd nebývá dej ho někomu kdo chová hadožavé či ještěrkožravé plazy a pořid si jiného. Taky sem doma krmila mladými morčaty, když nešly léčit, ale psát tohle jako odpověd někomu, kdo se o své zvířátko bojí a evidentně zodpovědně stará mi fakt příde dost hnusný.

Jak nečerti:-p pokud vím tak se tu i hlodavci řeší jako domácí mazlíčci a spousta lidí tu chová různý bezchlupý potkany a podobný potvůrky jako domácí mazlíky.Myslím si, že té dívčině asi nebude moc let a rady tipu hod ho hadovi nejsou odpovědí na její otázku. Navíc ani nevidím důvod k těmto reakcím, pokud má králík jen pohmožděnou nohu. A navíc si myslím, že to může i člověka odradit, aby se příště zeptal.A jinak sem holkaDD. Obdobím chovu hlodavců sem si prošla sice již dávno, ale i tak si pamatuju, jak sem je měla ráda a asi by mě podobný hlášky jen naštvaly.

..... a já hlupák tady zlehčuji situaci a nenápadně se omlouvám za kolegy .. a dostanu takovýhle přednes :.( .
A věř tomu, že kdyby tu někdo psal, že má potkana s pohnožděnou nohou, tak příspěvků typu "dej ho hadoj, nebo mě a já ho dám hadoj" bude dááleko víc... Tudíš se nenech odradit ;-):))
Mimochodem já mám taky králíčka :-)

DD já vím že to myslíš dobře. Taky sem se nevyjadřovala k tobě. A věřím, že pro někoho je těžké nechat sežrat i potkana. Já ty malý morčátka málem obrečela a to už sem velká holka.Ale myslím si, že ty komentáře hod ho hadovi opravdu nutný nebyly.Asi kdyby měl třeba přeraženou nohu nebo něco nevyléčitelnýho , tak to klidně napíšu sama, pak by to bylo na místěD. Holt sem ženská a navíc mám děti,tak sem asi na určitý věci citlivějšíDD Jinak sama sem nedávno koukala na králíčka coby vánoční namku po našeho mixíka- ale nakonec zvítězilo mé útlocitnéD já a dostal megapotkana. A když sem na štědrej den kupovala pro naše hadíky sváteční véču, tak tam na mě několik paní koukalo jak na vraha- kupovaly konzervy pro pejsánky a kočičky- a jedna chtěla ode mě i ty hlodavce odkoupit.D dost sem se nasmála představě jak by jí tam ten potkan všechno zasmděl, byl to samec a neskutečně pušil i přes uzavřený kyblík.

Vím, už to tady bylo kritizováno, ale:

Přijde holčička do zverimexu a žvatlá:
"Puosimvás, máte maí kwáíčky?"
Prodavač nasadí klasické dětské žvatlání, sehne se k ní a vezme ji k výběhu:
"Ty bys chtěla kwáíčka? A jakýho? Máme tu... maího hnědýho kwáíčka, maího chwupatýho šedivýho kwáíčka, maího uoztomiího bíuího kwáíčka..."
Holčička se dívá do výběhu, zamyslí se a povídá:
"No jak tu tak koukám na ty maí kwáíčky, tak myslim, že moe kwajta na bauwu doceua seue."

Ahoj,
předpokládám, že se jedná o zakrslého králíka, ale ono je to v podstatě jedno, protože stejně se postupuje i u koček a větší asi stejně nebude :-) U zvířat těchto velikostí se obecně zlomeniny řeší podáním analgetik a ponecháním zvířete v klidu - nožka se zhojí sama. Nějaká sádra nepřichází u takhle malého zvířete v úvahu. Další možností je operativní srovnání kostí a následná léčba na klinice, ale u nekomplikovaných zlomenin vetové nedoporučují.
Sama jsem před pár lety řešila zlomenou zadní packu u zakrslého králíka - nechali jsme jí jen v klidu v kleci, ani analgetika jsme nepodávali - nožka se dala do pořádku sama. Akorát jí potom měla takovou jako slabší a nedokázala na té nožičce roztáhnout prsty..což u králíka domácího nečinilo problémy :-)

Mimochodem, mám doma hada, a svojí králici bych mu teda nepředhodila - nemuselo by to pro hadinu dobře dopadnout ;-)